יאיר לפיד
יאיר לפיד צילום: Gili Yaari/Flash90

שר החוץ, יאיר לפיד, התייחס הערב (שני) לחשיפת רשת הטרור של חמאס ואמר כי חובת הקהילה הבינלאומית לפעול נגד ארגון הטרור.

"מדינות העולם צריכות לפעול כפי שפעלה בריטניה ולהוציא את החמאס אל מחוץ לחוק", הצהיר לפיד.

הוא גם היפנה קריאה לשלטון הטורקי ואמר, "משרדי החמאס באיסטנבול דינם להיסגר".

בצהריים הותר לפרסום כי שירות הביטחון הכללי בשיתוף צה"ל והמשטרה חשפו בשבועות האחרונים התארגנות טרור נרחבת של חמאס, שהוכוונה על ידי בכירי חמאס בחו״ל, אשר פעלה ברחבי יהודה ושומרון במטרה לבצע פיגועים במספר מתווים בשטחי יו"ש וירושלים.

במסגרת זו נעצרו למעלה מ-50 פעילי חמאס ברחבי יהודה ושומרון, אשר היו מעורבים בהקמת תשתית הטרור ונתפסו כספים, אמצעי לחימה, נשקים וציוד להכנת מטעני נפץ.

הפעילות מומנה ונוהלה על ידי בכירי חמאס ובראשם צאלח עארורי, סגן יו"ר תנועת החמאס וראש "מרחב הגדה" - גוף הממוקם בחו״ל ופועל להניע פעילות חמאס ביהודה ושומרון וירושלים.

לצידו של עארורי פועלים מגורשים נוספים, אשר אחד הבולטים שבהם הוא זכריא נג'יב, במקור תושב מזרח ירושלים, מחוטפי החייל נחשון וקסמן ז"ל, אשר שוחרר ב"עסקת שליט" ופועל לקידום פעילות החמאס בשטחי איו"ש. כך, בשנת 2019, נחשפה מעורבותו בתכנון פיגוע התנקשות באישים ישראלים. זכריא זוהה כאחד המעורבים המרכזים במאמץ להקמת תשתית טרור זו.

בשב"כ אומרים כי פעילי חמאס מחו״ל ומעזה ממשיכים, כל העת, במאמצים לגייס תושבים מאיו"ש לטובת פעילות טרור. מאמצים אלו כוללים הזרמה מתמשכת של מימון לפעילות טרור מגוונת. אחד המעורבים הבולטים הוא מוסא דודין, מגורש "עסקת שליט" מאזור יתיר, מקורבו ויד ימינו של צאלח עארורי, המעורב בהכנסת כספי טרור באמצעות שליחים לחמאס באיו"ש, פעילות שהובילה לאחרונה לסיכול תשתית טרור באיזור חברון.

גורם בכיר בשב"כ: ''מדובר בסיכול מבעוד מועד, נרחב ומשמעותי של תשתית טרור מסוכנת שתכננה שורה של פיגועים קשים. מטרת פעילות הטרור המאומצת של פעילי החמאס בחו"ל ובעזה אל מול הפעילים שטחי איו"ש, הינה לערער את היציבות באיזור, תוך שמשיתים מחיר כבד על התושבים המקומיים. שירות הביטחון הכללי, יחד עם צה"ל ומשטרת ישראל, ימשיכו בטיפול נחוש במאמצי הגיוס וההתעצמות של חמאס באיו"ש, במטרה להגיע לכלל הגורמים אשר יהיו מעורבים במאמצים אלו ולסכלם מבעוד מועד''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו