הסיור בהר הזיתים
הסיור בהר הזיתים צילום: יחיאל שטיין

הרב סם שור, מנהל התכניות של OU ישראל ושלום לרנר מנכ"ל ICCH הודיעו על פרויקט משותף לעידוד הציבור הרחב להגיע ולסייר בהר הזיתים.

התכנית כוללת סיור חודשי בהר. כל סיור עומד בסימן מיוחד הקשור להר ול-158,000 היהודים הקדושים הקבורים שם.

סיור הפיילוט הראשון זכה להצלחה רבה על פי הרב שור והיה חלק מתוכנית בית מדרש OU בדגש על ביקור ותפילה על כמה מאתרי הקבורה הנערצים ביותר, ביניהם הרב הראשי הראשון הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל ועוד צדיקים הקבורים במעלה ההר בחלקת הנביאים.

בהמשך הגיעו המשתתפים לחלק התחתון של ההר אצל אור החיים הקדוש והצדיקים הקבורים שם.

הנושא של הסיור הבא שמתוכנן לשבועות הקרובים יהיה בעקבות גיבורים יהודיים ויכיר למשתתפים את סיפורם של גיבורים רבים הקבורים בהר.

הרב סם שור אמר, "אנו גאים מאוד לשתף פעולה עם שלום לרנר והצוות המסור של הועדה הבינלאומית למען הר הזיתים (ICHH) ולהציע הזדמנויות ליהודים מכל רחבי העולם להתחבר לשורשים שלנו וללכת בעקבותיו של דורות של עם ישראל, להתחבר עם גדולי הרבנים, המנהיגים והגיבורים שלנו, ולעודד ולתמוך בכל אלה הפועלים לשיקום ותחזוקת אתר מורשת קדוש זה. הפיילוט הזה ישמש כדוגמא לביקורים קבוצתיים רבים ויהווה גם הבסיס לאנשים פרטיים לבקר בנוחות ובביטחון".

שלום לרנר מנהל הועד הבינלאומי ציין שהעדיפות העליונה של הועד היא שהיהודים יוכלו לבקר, להתפלל ולסייר בהר הקדוש הזה ללא חשש. "אנחנו מקיימים קשר רציף עם המשטרה כדי להבטיח כי הכבישים אל ההר וההר עצמו מאובטחים בכל עת. האלוף (מיל.) עוזי דיין חבר הועד שהשתתף בסיור ציין שלצערנו עדיין ישנם יותר מדי אנשים שנמנעים מביקור בהר בגלל התקפות תקופתיות על חלק מהכבישים המובילים להר הזיתים ועלינו לעשות ככל שניתן לתקן מצב מביש זה".

"מטרתנו היא גם בטיחותית וגם חינוכית. אנחנו שמים דגש מיוחד על הבאת כמה שיותר אנשים להר. מלבד הסיורים, נקל על ביקורים של משפחות ויחידים להגיע להר. כמו כן אנחנו מתכננים אירועים מוזיקליים גדולים שימשכו אלפי אנשים. אנו מודים מאוד לרב שור ול-OU ישראל על שיתוף הפעולה וביחד בעז"ה נביא את הר הזיתים למעמד הקדוש הראוי לו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו