הרצי הלוי בבסיס הרבנות הצבאית
הרצי הלוי בבסיס הרבנות הצבאית צילום: פייסבוק הרבנות הצבאית

סגן הרמטכ"ל, אלוף הרצי הלוי, ערך בתחילת השבוע (ראשון) ביקור בבסיס הרבנות הצבאית במשכנו החדש במחנה "שורה" ברמלה.

הביקור החל בסיור במרכז "הצבי" שעוסק בטיפול בחללי צה''ל, ובמהלכו הוצגו לסגן הרמטכ"ל היכולות החדשות בתחום זיהוי החללים והרפואה המשפטית.

בהמשך ביקר סגן הרמטכ"ל ב"אוצר ספרי התורה" של הרבנות הצבאית, הכולל מאות ספרי תורה, שחלקם עתיקים וייחודיים.

לאחר מכן המשיך למכון ההלכה והטכנולוגיה של חיל הרבנות הצבאית, שם הוצגו בפניו הפיתוחים האחרונים שנועדו לאפשר שמירת שבת במסגרת הפעילות הביטחונית השוטפת.

בנוסף ביקר האלוף בבית הדין לגיור של הרבנות הצבאית, וצפה, בהסכמה ולאחר קבלת רשות, בדיון בבית הדין לקראת השלמת תהליך גיור.

הביקור הסתיים בדיון מסכם בהשתתפות הרב הראשי לצה"ל תא"ל הרב אייל קרים ומטה הרבנות הצבאית, בו הוצגו ההישגים המרכזיים של הרבנות הצבאית בשנים האחרונות, והכיוונים העיקריים במבט לעתיד.

תא"ל הרב קרים הדגיש בפני האלוף הלוי כי הוצגו בפניו רק חלק מתחומי העשייה של הרבנות הצבאית, בינהם מוכנות מלאה לשעת חירום, חיזוק רוח הלחימה ועוד. סגן הרמטכ"ל שיבח את המאמצים וההיערכות לכל תרחיש בעת חירום, וכמו כן את ההיערכות למענה לאירועי קיצון אזרחיים.

הוא הבהיר את תפקידה החשוב של הרבנות הצבאית בהנחלת התרבות היהודית וחיזוק רוח הלחימה, כך שיונגשו באופן שווה. כל זאת, יחד עם מתן מענה מלא לבני כלל הדתות והעדות המשרתים בצה"ל, כך שכל חייל וחיילת ירגישו בנוח במהלך שירותם. לבסוף הודה לרב הראשי לצה"ל ולכלל אנשי הרבנות הצבאית על עשייתם החשובה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו