רוצים גם אתם לתרום לחקלאים ואולי לזכות בדירה? לחצו כאן

חברי קרן 'עם ישראל' חי יצאו לסיור כדי לפגוש במושב בני נצרים חקלאים שעזבו את מלאכתם בשנת השמיטה ומשקיעים את כל זמנם בלימוד התורה.

שרון, חקלאי ממושב בני נצרים מספר, "מאז גוש קטיף באנו לחבל הארץ הזה כדי לפתח אותי פי עשרה ממה שהיה. גם של חקלאות בלי תולעים, גם ציונות בלי תולעים וגם נוער בלי תולעים כדי שעם ישראל ימשיך קדימה בעוצמות שלו".

לדבריו, ההתמודדות עם שמירת השמיטה כהלכתה היא אתגר לא פשוט. "במשק קטן של 10-20 דונם זה לא סיפור גדול, אבל במשק של 4 משפחות שמשתרע על 160 דונם מתוכם כ-100 דונם חממות זה משמעותי מאוד. כשהמשק הזה עובד הוא מכניס משמעותית וכדי להניע אותו מחדש אחרי השמיטה צריך כסף רב. מבחינת הפרנסה לעצמאים אין דמי אבטלה ומנסים להסתדר עם כל מיני קרנות כדי להצליח".

רוצים גם אתם לתרום לחקלאים ואולי לזכות בדירה? לחצו כאן

הרב יצחק סופר, גם הוא חקלאי מהמושב מוסיף, "היה לנו רצון במשך שנים לקיים מצוות שמיטה כהלכתה בצורה השלמה והמלאה. זה לא פשוט, מאמינים, מקווים ומתפללים שנצליח ותהיה ברכה. מקווים שבשנה השביעית התמיכה של עם ישראל תקל עלינו את עול הפרנסה של השנה הזו".

שמואל סקט, מנכ"ל ומייסד קרן 'עם ישראל חי', סיכם: "יש כאן ארבע משפחות, אחת עם תשעה ילדים ושלוש עם עשרה ילדים ובמקום לעבוד הם לומדים תורה מהבוקר ועד הערב ומשביתים את האדמה. ומה עם הפרנסה? מכספי קרן 'עם ישראל חי' חי והגרלת החלומות אנחנו נעזור לחקלאים ושמחים להיות שותפים במצוות שמיטה כהלכתה".

על מנת לעודד את התרומה והאחדות בעם, מקיימת קרן 'עם ישראל חי' זו השנה הרביעית ברציפות הגרלה ענקית על דירה בירושלים. כל מי שירכוש כרטיס גם יזכה לתרום לחקלאים וגם ישתתף בהגרלה ואולי יזכה בדירת פאר בשווי מיליון דולר בירושלים.

רוצים גם אתם לתרום לחקלאים ואולי לזכות בדירה? לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו