שמחה רוטמן
שמחה רוטמן צילום: יצחק קלמן

שמונה חברי כנסת ימריאו מחר (רביעי) לביקור בפריז, בירת צרפת, במסגרת משלחת של הסוכנות היהודית.

במשלחת יהיו חברי הכנסת דוד ביטן, איתן גינזבורג, אוריאל בוסו, יבגני סובה, שמחה רוטמן, נירה שפק, רון כץ וגלית דיסטל אטבריאן.

המשלחת צפויה להיות מאובטחת ולפי גורם ביטחוני תגיע בתקופה לא פשוטה עם גל אנטישמיות גואה באירופה בכלל ובפריז בפרט.

ביום חמישי צפויה המשלחת להיפגש עם ריבון קריגר, רב קונסרבטיבי. המשלחת אף תיפגש עם ארגון SPCJ - ארגון הביטחון של הקהילה היהודית ותקבל תדרוך ביטחוני מיונתן בליה, נציג הארגון.

חברי המשלחת אף יפגשו עם שגריר ישראל בצרפת, בכירים בקרן היסוד ובסוכנות היהודית וים מדריכי תנועות הנוער השומר הצעיר ובני עקיבא. הח"כים ייפגשו גם עם יהודים שמתגוררים בצרפת והחליטו לעלות בקרוב לישראל.

ח"כ אוריאל בוסו אמר, "אני מצטרף למשלחת שכל מטרתה לחיזוק הקהילות היהודיות בצרפת. אין שום כוונה חלילה להיפגש עם רב קהילה כזה או אחר מהזרם הקונסרבטיבי, המטרה היא לחזק את היהדות בעולם ולא חלילה להיפך".

ח"כ יואב בן צור שוויתר על הנסיעה בגלל המפגש עם הרב הקונסרבטיבי הבהיר: ''לא התכוונתי ואינני מתכוון להיפגש עם שום רב שאינו מהזרם האורתודוכסי''.

מטעם ח"כ שמחה רוטמן נמסר לערוץ 7, "שמחה רוטמן משתתף בנסיעה להיכרות עם הקהילה היהודית בצרפת מטעם הסוכנות. הוא ישמח להפגש עם כל איש ציבור ומנהיג בקהילה היהודית ואין בכוונתו להחרים איש".

מהסוכונות היהודית נמסר: "משלחות של הסוכנות היהודית היוצאות לקהילות יהודיות נחשפות למגוון של החיים היהודיים בתפוצות. לא ידוע לנו על חבר כנסת שביטל את נסיעתו בגלל פגישה כזו או אחרת. כל שמונת חברי הכנסת שתוכננו לנסיעה משתתפים במלוא תכנית הביקור".

במקביל למשלחת של הסוכנות היהודית תמריא לצרפת משלחת נוספת של הכנסת, עם חברי הכנסת אמילי מואטי ויום טוב כלפון. השניים יקיימו שורת פגישות בפרלמנט הצרפתי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו