הנשיא הרצוג מתקבל על ידי ראש הממשלה הבריטי בדאונינג 10
הנשיא הרצוג מתקבל על ידי ראש הממשלה הבריטי בדאונינג 10 צילום: קובי גדעון, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש היום (שלישי) עם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג׳ונסון במשכנו הרשמי שברחוב דאונינג 10 בלונדון.

הנשיא התקבל בפתח מעונו הרשמי של ראש ממשלת בריטניה על המנהיג הבריטי והשניים המשיכו לפגישת העבודה המדינית במסגרתה מסרו הצהרות.

ג'ונסון פתח ואמר, "אני מתרגש לקבל את פני הנשיא הרצוג בלונדון, אנחנו מכירים זמן רב. אנו גאים מאוד בכך שהגעת לבריטניה בשלב מוקדם כל כך בכהונתך, ואנו רואים בכך עדות חשובה לחוזק הקשר בין בריטניה לישראל".

ג'ונסון התייחס להחלטה להכריז על חמאס כארגון טרור בארצו ואמר, "זו הייתה החלטה קשה ושנויה במחלוקת אבל אני חושב שזה הדבר הנכון, ודרך אגב זו החלטה שלדעתי התקבלה כמעט באופן מיידי לאור האירוע המחריד שראינו בישראל. אירוע נורא".

יצחק הרצוג אמר, "תודה לך אדוני ראש הממשלה על האירוח האדיב במשכנך בדאונינג 10. כפי שאתם יודעים, ההיסטוריה המשפחתית שלי שלובה בהיסטוריה של הארץ הזאת במשך יותר ממאה שנים, ואנו מתכבדים מאוד וגאים בקשר הייחודי הזה עם הממלכה המאוחדת. אנו אסירי תודה על המנהיגות הנהדרת שלך, על הקשר עם מדינת ישראל, ועל הבהירות המוסרית שלך בכל הנוגע למדינתנו, לעם היהודי ולמלחמה באנטישמיות".

"המילה האחרונה שאני רוצה לומר היא כמובן תודה, על החלטתך להוציא את ארגון החמאס אל מחוץ לחוק. זהו מסר חשוב מאוד לארגוני טרור ולארגונים רדיקלים עולמיים אחרים שמנסים לערער את המצב במזרח התיכון. ולבסוף, עם כניסתכם למשא ומתן על הגרעין באיראן, אנו מצפים מבעלות בריתנו במשא ומתן זה להיות תקיפות ככל האפשר, כיוון שאנחנו לא מאמינים שהם פועלים בתום לב. רק כאשר כל האפשרויות מונחות על השולחן, הדברים יוכלו להתקדם בכיוון הנכון", הוסיף הנשיא.

על כך ענה ג'ונסון, "הנקודה שלך לגבי איראן משמעותית, ואנו רואים מצב שבו לעולם אין זמן רב לטיפול בבעיה זו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו