פנינה פרייליך
פנינה פרייליך צילום: גילה בן גד

היא מעולם לא הצטרפה לסעודות השבת בנחלאות, למרות שכבר שנתיים היא שוכרת שם דירת שותפות.

בכל פעם ששרית, השותפה של עדן בת ה-27 מנסה לשכנע אותה, ש"זו רק סעודה וסה"כ נחמד שם.

ומי יודע, אולי פתאום דוקא שם תפגשי אותו", עדן מרגישה את הסומק מתפשט בלחייה, את הלחץ מטפס במעלה הגרון ואת הכיווץ בגבות.

לא, היא לא מסוגלת לעמוד במתח הזה של מה ללבוש, ומה להגיד ואיך להיות הכי חמודה והכי "פוליטיקלי קורקט" והכי נשית, מושכת ונעימה. ועוד לעשות את כל זה בטבעיות. לא, זה לא בשבילה.

רוצים להשתתף בכנס חנוכה למחפשי זוגיות מבית פרויקט 252? לחצו כאן להרשמה - ללא עלות

זה קורה לבנות רבות, שכמו עדן מרגישות צורך גדול להרשים את הבחורים, במפגשים מזדמנים ובדייטים. חשוב להן להציג את עצמן כמושלמות, הכי מושכות והכי מעניינות, כדי שבחורים ירצו אותן. הצורך הזה מונע מהן את השחרור והתחושה הטובה שבמפגשים חברתיים ובדייטים. ואף גורם להן להימנע ממפגשים בכלל.

אז מה הבדל בין מי שזורמת בחברת בנים, למי שמתוחה ומתנהגת כשחקנית שעסוקה בלהרשים ?

הנה שלושה טיפים שיעזרו לכל אחת להיות טבעית ומשוחררת ברגע האמת

א. הכירי את עצמך, ואת המתנות שאת מביאה לקשר

ישנו בחור אחד, שהמתנה הגדולה ביותר בעבורו תהיה – את. כמו שאת בדיוק. אשה עם מכלול הרגשות, הדעות, תפיסות העולם, התחביבים, ההומור, הכישורים הלב המרגיש והבינה הנשית שטבועה בך. כדי להרגיש בנוח להיות את, התחברי להעדפות שלך, לדעותייך על נושאים שונים.

הזכירי לעצמך מהם הדברים שעליהם אנשים מעריכים אותך, מה מיוחד בך. כשאת יודעת מי את ברובד העמוק, את לא צריכה להרשים אף אחד, או להתאמץ להיות הכי מושכת ומעניינת. כי יש בחור שיימשך בדיוק לתדר שאת מביאה.

ב. במקום להתעסק ב: "מה הוא חושב עליי?", תהני מהמפגש עם אדם חדש

כשהמיקוד שלך בדייט הוא במה הבחור חושב עלייך, את מפרשת כל מילה, תנועה או נגיעה שלו בטלפון כשעמום שלו איתך. ושם, במקום להכיר וליהנות מהשיחה איתו - את מתרחקת מהטבעיות שלך ומתרוקנת. חשוב שתביני, שתדר חסר פוקוס שכזה, מקרין החוצה. יוצר אנרגיה של מתח בפגישה. ושם הבחור שאולי את רוצה מאד, פשוט לא ירצה להמשיך. כשתצליחי להיות עסוקה בשיחה עצמה, בלשאול שאלות, להקשיב ולשתף בכיף, מעצם ההנאה שלך תיווצר אנרגיה טובה ומושכת והשיחה תעמיק תזרום.

ג. השקיעי בעצמך כל הזמן כדי שתהיי בחורה מעניינת

אפשר להשפיע על היכולת להיות מעניינת, מישהי שנעים בחברתה. זו יכולת נרכשת שניתנת לשיפור. לא חייבים להיוולד איתה. וודאי שלא חייבים להיות "הכי מעניינת בסביבה". כמו שאומר פז אושרן: "אל תהיו מישהו שאתם לא, אבל תהיו מישהו".

אחת הדרכים לעשות זאת, היא על-ידי פיתוח תחביבים ותחומי עניין. כי אנשים הם יצורים חברתיים שנטענים מאינטראקציה חברתית ושיחה. וכדי שהאינטראקציה תהיה טובה, כל מה שצריך זה להכניס צבע לחיים באופן שגרתי על-ידי הנאה, גיוון, תחביבים, פעילויות.

תני לחייך עוד גוונים מלבד העבודה. וכשאת מספרת על החוויות שלך, אל תתמקדי בפרטים הטכניים, אלא השתמשי בתיאורים וברגשות כדי להתחבר וכדי שהשיחה תעמיק.

פנינה פרייליך מעבירה הערב (רביעי) שיעור בנושא זה בפרויקט 252, עוד לא רשומים לפרויקט? הצטרפו עכשיו בלחיצה כאן>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו