"שמחה שהייתה לי הזדמנות להכיר את המקום הנפלא הזה"
"שמחה שהייתה לי הזדמנות להכיר את המקום הנפלא הזה"צילום: דוברות

רעות בן נון בת והוריה החליטו לוותר על אירוע בת המצווה הקונבנציונלי באולם שמחות, וחיפשו דרך לחגוג לבתם רעות "בת מצווה" במקום עם משמעות ערכית וחינוכית.

"ניסינו לחשוב על רעיונות לחגיגת בת המצווה", סיפרו ההורים. "הנושא שרעות בחרה הם 12 ערכים שאותם היא למדה ועשתה משהו סביבם במהלך חייה. אחד הערכים שהיא קיבלה על עצמה הוא ערך קבלת האחר, 'בית היוצר – עדי אופקים' המספק תעסוקה לעשרות אנשים עם מוגבלויות ונותן להם הזדמנות בחברה הוא מקום מצויין להתחבר לערך הזה, במיוחד כשמדובר במקום מקסים ויפיפה ולכן בחרנו לקיים את בת המצווה דווקא שם''.

עובדי 'בית היוצר' כולם אנשים עם מוגבלויות או אנשים הנמצאים בתהליכי שיקום. הם נענו לאתגר והסבו את בית הקפה במקום לאולם אירועים חלומי ויפיפה. זאת בנוסף לסדנת קרמיקה ויצירה מיוחדת שהעבירו בעצמם לכל אורחי האירוע.

כלת השמחה סיפרה: "קבלת האחר הוא ערך מאד חשוב בעיניי. לכן בחרתי בבית היוצר כמקום לקיים את בת המצווה שלי, מקום שנותן הזדמנות וצמיחה לאנשים עם מוגבלויות להשתלב בחברה, אני שמחה מאד שהייתה לי הזדמנות להכיר את המקום הנפלא הזה. זה עזר לי להבין שכולנו שונים זה ומזה, וכולנו צריכים ורוצים להרגיש שייכים".

אבי וורצמן מנכ"ל הכפר השיקומי 'עדי נגב- נחלת ערן' המפעיל את בית היוצר: "רעות היא נערה מעוררת השראה שריגשה אותנו מאוד בבחירה שעשתה, רעות מראה לנו את פניהם של דור צעיר שיודע לראות את האחר ולתת לכל אדם מקום, אני מקווה שבקרוב נראה עוד ועוד נערות הולכות בדרכה של רעות ומגיעות לחגוג אירוע יחד עם עובדי בית היוצר".