דן מרידור
דן מרידורצילום: קובי ריכטר/TPS

שר המשפטים גדעון סער יביא לאישור הממשלה בישיבתה הקרובה את מינויו של שר המשפטים לשעבר דן מרידור כחבר הועדה המקצועית-ציבורית לבחינת המועמדים למשרת היועץ המשפטי לממשלה.

סער החליט על מינוי מרידור אחרי שהשר לשעבר מאיר שטרית הודיע כי הוא מוותר על חברותו בוועדה לאיתור יועץ משפטי לממשלה.

שטרית ויתר על התפקיד בעקבות ביקורת והתנגדות של שרים בממשלה, לאור טענות כי הוא שילם, לכאורה, דמי שתיקה לעוזרת הבית שלו בשל טענה שהטריד אותה מינית.

במכתב ששלח שטרית לשר המשפטים סער הוא כתב: "אני מבקש להודות לך ולממשלה על ההחלטה למנות אותי לחבר בוועדה המקצועית-ציבורית לבחינת המועמדים לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה. תפקיד היועץ המשפטי לממשלה הוא תפקיד מפתח במערכת הממשל בישראל. על כן, שמחתי להיעתר לפנייתך לתרום מהידע ומהניסיון שלי, כשר משפטים לשעבר בפרטי ומתפקידי שר רבים נוספים בהם כיהנתי בכלל. המתקפות הפרועות עלי וגם עליך שלא פסקו גם אחרי החלטת הממשלה העלו אצלי הרהורים נוגים וצער. חוששני כי באווירה שנוצרה ללא שום הצדקה, יפגע תהליך המינוי. אני מעוניין כי יבחר האדם המתאים ביותר לתפקיד חשוב במעלה זה".

"דמי אינו הפקר", כתב שטרית, "אני בז לכל המתחסדים והמתחסדות שבלי לבדוק לגופו של עניין התנפלו בעיוורון, כמוצאי שלל רב על נושא שנדוש כבר ונדון לפני שמונה שנים, שכולו שקר ועלילת שווא".

השר סער מסר בתגובה: "אני מכבד את החלטתו של השר לשעבר מאיר שטרית. צר לי על עוגמת הנפש שנגרמה לו בשל היענותו לפנייתי".