יוסי דגן מגיש תלונה
יוסי דגן מגיש תלונה צילום: דוברות

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיש היום (ג') תלונה במשטרה נגד פעיל השמאל חיים שדמי אשר אמר במהלך כנס בכנסת "תנו לנו נשק, נעשה את העבודה עבור הפלסטינים".

דגן הגיש תלונה בלשכתו בפני שוטר של מרחב שומרון ואמר כי דבריו של שדמי "מגלמים הסתה, שנאה, ומעוררים חשש.

"מדובר בפעיל שמאל קיצוני המשתמש פעם אחר פעם בשפה של איומים ודבריו מעוררים חשש אמיתי להסתה לאלימות. כראש מועצה אזורית שומרון אני חושש שאדם כסה יגיע לשומרון ויפעל באלימות. עם נשק או בלי נשק. אני דורש שייחקר ויורחק מיישובי השומרון עקב מסוכנות".

דגן התייחס בתלונתו גם לאמירה של שדמי בסוף דבריו כי "לא נפגע באף אחד" וטען כי אמירה זו לא מורידה מחומרת ההסתה.

דגן ציין בתלונתו כי לשדמי היסטוריה של "אמירות מסיתות וסמי אלימות כגון: ליד בנו של ראש הממשלה הקודם בנימין נתניהו יום אחד לא יהיו מאבטחים, וכן שדרך השמאל אינה מלחמה אולם אם צריך הוא יעשה זאת וכן הלאה''.

"לצערי בתקופה האחרונה אנחנו עדים למסע הסתה חמור של ארגוני השמאל הקיצוני כנגד המתיישבים החלוצים ביהודה ושומרון", אמר ראש מועצת שומרון. ''אמירות שסופן להסתיים חס ושלום בפגיעה במתיישבים. אדם כמו שדמי המרשה לעצמו לדבר בשפה אלימה על אחיזת נשק 'כדי לעשות את העבודה עבור הפלסטינים', אמירה שמזכירה תקופות חשוכות בהיסטוריה, מקומו מאחורי סורג ובריח".

עוד הוסיף דגן ואמר: "המבחן האמיתי יהיה יחס המשטרה ורשויות החוק להסתה כשהיא נאמרת על ידי פעיל שמאל קיצוני כנגד המתיישבים ביהודה ושומרון, האם הוא ייעצר וייחקר ויתייחסו אליו במלוא חומרת הדין כפי שהמשטרה הייתה עושה אם היה מדובר בפעיל ימין".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו