הפרלמנט באוסטרליה
הפרלמנט באוסטרליה צילום: רויטרס

ממשלת אוסטרליה החליטה להגדיר את ארגון חיבזאללה, על כל זרועותיו, כארגון טרור. כך הודיעה שרת הפנים האוסטרלית קארן אנדרוז.

"הארגון השיעי שנתמך על ידי איראן ממשיך לבצע מתקפות טרור, לתמוך בארגוני טרור ולהוות איום אמיתי על אוסטרליה", אמרה שרת הפנים, שצוטטה בסוכנות הידיעות הצרפתית. עד כה אוסטרליה הגדירה רק את הזרוע הצבאית של חיזבאללה כארגון טרור.

בכך מצטרפת אוסטרליה לשורת מדינות באירופה ובאמריקה הלטינית הפועלות כנגד ארגון הטרור ושהגדירו אותו כארגון טרור בשנים האחרונות.

משרד החוץ הישראלי הוביל בשנים האחרונות מאמץ בין-סוכנותי להגברת הלחץ הבינלאומי על חיזבאללה.

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר בתגובה, "אני מברך על החלטת של אוסטרליה להכריז על חיזבאללה כארגון טרור. חיזבאללה הוא ארגון לבנוני הנתמך על ידי איראן האחראי לאינספור פיגועים בישראל וברחבי העולם".

שר החוץ יאיר לפיד מסר בתגובה להחלטה, "אני מודה לממשלת אוסטרליה על ההחלטה הקובעת כי חיזבאללה, על כל זרועותיו, הינו ארגון טרור. אוסטרליה היא ידידה קרובה של ישראל גם במאבק בטרור העולמי. משרד החוץ מוביל, בשת"פ צמוד עם קהיליית הביטחון הישראלית, קמפיין בינלאומי להכרזה על החזבאללה כארגון טרור".

לדבריו, "ההחלטה האוסטרלית מצטרפת להחלטות דומות וחשובות של 17 מדינות נוספות בשנתיים האחרונות שהבינו כי אין זרועות נפרדות לארגון טרור. הדבר נכון גם לגבי ארגון הטרור חיזבאללה, מדובר בגוף אחד, וכל הפרדה בין זרועותיו היא מלאכותית. אני קורא למדינות נוספות ולאיחוד האירופי להצטרף ללחץ על חיזבאללה, להוציא את פעילותו אל מחוץ לחוק ולהכיר בארגון, על כל זרועותיו, כארגון טרור".