הצמד אסי ויהונתן, אסי צובל ויהונתן רוזנהק, נערכים עם מופע חדש ומיוחד לימי החנוכה ובאולפן ערוץ 7 הם רומזים למה שצפוי במופע.

השניים, שהופעותיהם ממלאות אולמות ברחבי הארץ מזה תקופה ארוכה מספרים כי לצד הכנת המופע חשוב להם לחדש בכל מופע משהו מהם עצמם ומיכולותיהם הבימתיות, להביא עושר חדש, אם מדובר בקסמים חדשים, באמנות במה חדשה, ועל כך יהונתן מספר כי לקראת ההצגה הקרובה למדו הוא ואסי קרבות במה. "אנחנו חושבים שכשילד מגיע למופע הוא רוצה לראות משהו שהוא לא יכול לראות ביומיום ולכן אנחנו מנסים לאתגר את עצמנו ברמה האמנותית".

אסי מצידו מוסיף ומספר על ייחודיות המופעים שלהם בהיבט התכנים העשיר שאינו פוגע ביכולות האמנותיות שעל הבמה, וכך ניתן למצוא על במה אחת בהצגה אחת קסמים וריקוד ברייקדנס לצד ערכים של אהבת ארץ ישראל. "אלה לא ערכים של פעם. הם רלוונטיים ואנשים אוהבים את זה מאוד".

יהונתן מספר כי מאחורי הכנות ההצגות ומופעים לא עומדת מחשבה על מה שהילדים היו רוצים לראות, אלא מה הם כאמנים רוצים לתת לקהל שלהם. "אנחנו במקצוע הזה כי יש לנו מה להגיד ומה לתת ואנחנו משתדלים להכתיב את מה שאנחנו רוצים להגיד". אסי מוסיף על כך ואומר כי בדיוק משום כך רבים רואים במופעים שלהם מהפכה של ממש. "אנחנו פה לא רק כדי לעשות קופה אלא כי אנחנו רוצים לתת לתרבות את האמירה של אסי ויהונתן. הקהל מאוד מעריך את זה".

על אתגר תקופת הקורונה שהכה קשות בענף התרבות, מספר אסי על רגע משבר אחד בו עמד במטבח ביתו, מול התנור, והתפלל בדמעות על מה שיוכל לעשות בתקופה זו. "ידענו להתגמש ולהבין שכללי המשחק משתנים. לקחו את הגבינה ושמו ירקות אז נעשה סלט, ובסופו של דבר בשנה הזו יצרנו את סדרת הרשת שהצליחה מעל ומעבר". עוד הוא מספר על מה שהוא מגדיר כאחד משיאי הקורונה, כאשר "שלחו לנו סרטון ערוך של ילדים מכל העולם רוקדים בבתים שלהם את השירים מסדרת הרשת שלנו. אם הצלחנו לקחת ילדים באימה של הסגרים וגרמנו להם לשיר ולרקוד בבית, עם זה ניגשתי ליום הדין בפני הקב"ה. זה מה שאנחנו עושים. שנת הקורונה הפכה לטובה ביותר שלנו בתחום, דווקא בגלל היכולת להתגמש וההבנה שבאנו לתת ולהיות בשביל הקהל שלנו".

מופעים
מופעים יח"צ