הפינוי בגבעת גאולת ציון
הפינוי בגבעת גאולת ציון צילום: באדיבות המצלם

מאות שוטרים ופקחי מנהל אזרחי פשטו הבוקר (רביעי) על גבעות גאולת ציון ורמת מגרון בבנימין והחלו בהריסת בתיהן של ארבע משפחות שמתגוררות במקום ונבנו מחדש מאז ההרס בשבוע שעבר.

המשפחות טענו כי הוצאו בכוח מבתיהן בתוך דקות ספורות ומבלי שניתנה להם כל התראה או זמן להתארגן. תושבים שתיעדו את ההרס הורחקו אף הם בכוח מהמקום.

תושבים בגבעות תקפו בחריפות את ההרס ואמרו: "נראה כי הותר הרסן באופן סופי ודמם ורכושם של נוער הגבעות נעשו הפקר בעיני הממשלה ומערכת הביטחון. ההרס הברוטלי הבוקר, בו נזרקו באלימות מבתיהן בתוך דקות ספורות 4 משפחות עם תינוקות קטנים, הינו המשך ישיר לרדיפה המתמשכת כנגד תושבי הגבעות שאת שיאה חווינו בהרג הנער אהוביה סנדק. מישהו צריך להתעשת ומהר, לפני שחלילה יהיה אסון נוסף".

לסיוע למשפחות לחצו כאן

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הגיב לפינוי ואמר, "המראות הקשים של גירוש יהודים מביתם חוזרים, כי ממשלת בנט עבאס הורסים את בתי משפחות המתיישבים שבאים ליישב את הארץ ולהגן עליה מפני פורעים ובאותו זמן יושבים ודנים על הסדרת חשמל בחוק למבנים בלתי חוקיים בנגב".

"הדרום נכבש בבנייה מסיבית ללא היתרי בניה, או תוכניות וכל דאגתה של הממשלה היא להיטפל למשפחות יהודיות", הוסיף בן גביר. "כך נראית מדיניות של ממשלת האחים המוסלמים והשר לביטחון פנים השמלאני, מכשירים בפזורה בתים לא חוקיים ומגרשים בגאולת ציון", סיכם חבר הכנסת.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב "ממשלה עם מצפן מקולקל. לבדוואים מרחיבים את הבנייה הבלתי חוקית והממשלה מכשירה ומחוקקת עבורם את חוק החשמל, ואת ההתיישבות היהודית הורסים ומפנים. אוי לבושה".

לסיוע למשפחות לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו