עו"ד גיל ברינגר
עו"ד גיל ברינגר צילום: מירי שמעונוביץ

גיל ברינגר, עורך דין ופובליציסט ששימש כיועץ בכיר לאיילת שקד כשהיתה שרת המשפטים, מונה לתפקיד מנהל בכיר לתפקידים מיוחדים ברשות האוכלוסין וההגירה.

שרת הפנים שקד אמרה אתמול (שלישי) כי היא "מצטערת שלא תוכלו לקרוא יותר את הטורים המעולים של גיל ברינגר. הוא מצטרף לכוחותינו, כמנהל בכיר לתפקידים מיוחדים ברשות האוכלוסין וההגירה. בין היתר ינהל את פרויקט הפטור מויזות לארה"ב. אם הוא מנהל את הפרויקט, תהיו רגועים. זה יקרה", הוסיפה.

ברינגר בן ה-39 סיים שישה ממבחני הסמיכה של הרבנות הראשית. למד תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת בר-אילן והתמחה בפרקליטות המדינה. הוא סיים לימודי תואר שני באוניברסיטה העברית.

ברינגר שימש כיועץ לענייני חקיקה של השר לשעבר זבולון אורלב. במהלך כהונת איילת שקד כשרת משפטים שימש כיועץ השרה לענייני הכנסת והממשלה ומרכז ועדת השרים לענייני חקיקה.

ברינגר היה זה שאיתר עבור שקד מועמדים שמרנים לבית המשפט העליון, פעל ליישם את מדיניות השרה מול מחלקת הבג"צים ולגיבוש הסכמות קואליציוניות לקידום או גניזת יוזמות חקיקה.

אחרי הבחירות האחרונות לכנסת, ברינגר ניהל את המגעים הקואליציוניים יחד עם טל גן צבי מטעמו של נפתלי בנט טרם הקמת הממשלה. שמו של ברינגר עלה כמועמד אפשרי לתפקיד מזכיר הממשלה אך בנט בחר למנות לבסוף את שלום שלמה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו