ההזמנה ל"הכשרות"
ההזמנה ל"הכשרות" צילום: אידאה

‏ארגון השמאל 'אידיאה - המרכז לדמוקרטיה ליברלית' יערוך ימי עיון ללא עלות במלון רויאל ביץ בתל אביב, ליועצי השרים והמנכ"לים במשרדי הממשלה.

הפרסום לימי העיון מופץ בצורה דיסקרטית בין היועצים והעוזרים במשרדי הממשלה. בהזמנה נכתב על-ידי ארגון השמאל: "קיבלתם הזמנה מאיתנו לשלושה ימי עיון מרתקים ומועילים, שמטרתם לעזור לכם לעבוד טוב יותר, יחד ולחוד. כפי שראיתם כל יום יוקדש לנושא אחר ויספק לכם כלים פרקטיים והבנה תיאורטית של העבודה בלשכת השר/ה, מול הדרג המקצועי, מול משרדים אחרים, בהובלת תהליכים ושינויים בעלי משמעות. אנא הכניסו את פרטיכם וסמנו את ימי העיון אליהם אתם רוצים להירשם".

גורם באחד ממשרדי הממשלה סיפר על ימי העיון הללו למוקד "הנדסת התודעה" של מפלגת נעם. ח"כ אבי מעוז פנה לפרופ' הרב דניאל הרשקוביץ, ‏נציב שירות המדינה, בבקשה כי ימנע את השתתפות עובדי המדינה בהכשרות הארגון.

"‏'אידאה' הוא מרכז לדמוקרטיה-ליברלית שהוקם בשנת 2017 במטרה 'לקדם סדר יום דמוקרטי-ליברלי ‏במרחב הציבורי בישראל'. על פי פרסומיו, מרכז 'אידאה' מקיים הכשרות לעובדי לשכות שרים ומנכ"לים. ‏מפניות אלי על ידי פקידים בשירות המדינה עולה, כי מרכז אידאה מזמין עובדים בכירים במשרדי הממשלה ‏להשתלמויות בבתי מלון ללא תשלום", כתב מעוז לנציב.

אבי מעוז
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

‏לדבריו, "השתלמות בחינם כמוה כמתן טובת הנאה, ועולה חשש שלמרכז 'אידאה' יש עניין לקנות לעצמו השפעה בקרב ‏הפקידות הבכירה במדינה. ‏מדובר במרכז בעל אג'נדת שמאל רדיקלי, שמקדם סדר יום פוליטי מובהק ורעיונות פרוגרסיביים. כולל ‏נושאים כמו הסכסוך הישראלי-פלסטיני, מגדר, פמיניזם, להט”ב, דת ומדינה ועוד.

"בין מקורות המימון של המרכז נמצאת גם הקרן החדשה לישראל, וכן קרן קונרד אדנאואר וקרן היינריך בל ‏שהינן קרנות גרמניות פוליטיות בעלות אג'נדת שמאל רדיקלי", כתב מעוז לנציב.

לסיום, ביקש יו"ר נעם מפרופ' הרשקוביץ למנוע את השתתפות עובדי המדינה בהכשרות של ארגון השמאל: "‏אבקש את הנחייתך למניעת השתתפות עובדי מדינה בהכשרות אלו".

"אידאה" מגדיר את עצמו כארגון אשר מטרתו לקדם סדר יום דמוקרטי- ליברלי במרחב הציבורי בישראל. באתר האינטרנט של הארגון נכתב כי "אידאה פועלת ליצירת תשתיות ארוכות טווח למחנה פוליטי דמוקרטי-ליברלי בישראל על ידי בניית רשת של מנהיגות ומנהיגים בעלי תפקידים בכירים במערכות הציבוריות".

מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: ״מכתבו של ח"כ מעוז אכן התקבל והנושא נמצא בבדיקה״.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו