ח"כ רם בן ברק
ח"כ רם בן ברק צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ רם בן ברק, מתייחס לדברי ראש הממשלה לפיהם ייתכנו אי הסכמות עם הממשל האמריקני בעניין הסכם הגרעין וכי אם יושג כזה, ישראל לא תהיה מחוייבת אליו.

"אנחנו לא מאיימים על אף אחד והאמריקנים יכולים להחליט מה שהם רוצים. אנחנו מה שאנחנו רוצים. אנחנו כמובן מכירים ומוקירים את הקשר שיש לנו עם ארה"ב, אבל בסופו של דבר אנחנו רואים את זה כאיום קיומי. ראש הממשלה אמר לאמריקנים, במידה וייחתם הסכם שיאפשר לאירנים להמשיך להתקדם, ולהביא אותם להיות מדינה גרעינית, ישראל תהיה חייבת לפעול", אמר בן ברק בראיון ל-103FM.

לדבריו, "אם האמריקנים ילכו להסכם ויוציאו תחת ידם הסכם נפלא, שייקח אותם אחורה ויידע לפקח עליהם, אז אהלן וסהלן. אנחנו לא מאמינים שזה יכול לקרות במצב הנוכחי. כל אחד מבין וגם האירנים מבינים את היכולות המודיעיניות שלנו וההתקפיות שלנו. לישראל יש יכולות מגוונות גם לעשות פעולות בלי ארה"ב. נפעיל אותן במידת הצורך".

"אנחנו עושים פעולות רבות, חלקן בגיבוי יותר וחלקן בגיבוי פחות. לא נסכים שאירן, שהיא התוקפן הכי גדול במזרח התיכון ואולי בעולם כולו, שעומדת כמעט מאחורי כל פיגוע טרור שנעשה, שרוצה להשתלט על תימן, תהיה עם יכולת כזאת. אנחנו עוקבים אחרי ההתקדמות שלהם בכל מיני שלבים". אם נפתלי בנט ראש הממשלה יחשוב שהגענו לנקודה שאין לנו ברירה אחרת, אני משוכנע שהוא לא יהיה היחיד שיחשוב כך וההחלטה תתקבל. היא תתקבל רק כשנחשוב שאין דרך אחרת. מלחמות אתה יודע איך הן מתחילות ולא יודע אף פעם איך הן נגמרות. אבל אם אין ברירה, אין ברירה", סיכם בן ברק.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו