מורן עם התינוקת והצוות
מורן עם התינוקת והצוותצילום: מירי גטניו, דוברות איכילוב

מורן רוזנבלום מת"א, בת 35, הגיעה בשבוע 27 להריונה השני למיון נשים כאן בבית חולים ליס ליולדות ונשים עם ירידת מים והועברה למחלקה להריון בסיכון גבוה לשמירת ההיריון.

"במקרים רבים לאחר אירוע של ירידת המים, הלידה מתרחשת ימים או שבועות בודדים כאשר התינוק פג וקטן מאוד, הפגות מעלה את הסיכונים לסיבוכים עתידיים כמו גם לזיהום תוך רחמי. לאחר אשפוזה של מורן היא טופלה בזריקות להבשלת מערכות הגוף של העובר וטיפול אנטיביוטי וכל צוות המחלקה תמך בה וקיווה שיקרה עימה נס שבו תוכל להחזיק את ההיריון ככל שרק ניתן" מסביר פרופ' לירן הירש, מנהל מחלקת הריון בסיכון גבוה בליס.

ואכן, הנס קרה. מורן הצליחה להחזיק את העובר בבטנה במשך 70 יום. "לא הכנתי את עצמי שבשבוע כל כך מוקדם אצטרך לבלות את שארית תקופת ההיריון בבית חולים. לא ידעתי כמה זמן אצליח לשרוד ולשמור את הקטנה בפנים ובנוסף, עצם המחשבה שלא אוכל להיות לצד משפחתי ובני הקטן בן 3 ריסקה אותי לגמרי".

"במהלך האשפוז הייתי רואה נשים שמגיעות ולא מצליחות לעבור את התקופה הזו מחוץ לבית, הן היו ונשברות מנטלית וכבר אחרי שבוע שבועיים נכנסות מגיעות לחדר לידה. הצוות במחלקה שהפך להיות משפחתי השנייה שמר עלי ודאג לי, הם תמיד אמרו לי: 'אנחנו נעשה הכול כדי שתוכלי למשוך את ההיריון כמה שרק אפשר׳ והצלחנו - הגעתי לחודש תשיעי ורגע לפני ניתוח קיסרי מתוכנן בשבוע 36, נתקפתי צירים ובתוך שעה וחצי ילד אותי ד"ר מתן ענתבי המופלא בלידה רגילה תינוקת בריאה ושלמה", סיפרה מורן.

"זו הייתה תחושת אושר עילאית. כל התקופה הזו התנקזה לרגע אחד קסום של אושר ושמחה. ולא הייתי עושה את זה בלעדיכם, שותפיי לדרך הארוכה - הצוות המדהים של הריון בסיכון גבוה וחדר לידה של איכילוב", סיכמה.