תמונת הנשים שנמלטו מהשטח לפני תפיסת הגנב
תמונת הנשים שנמלטו מהשטח לפני תפיסת הגנב צילום: באדיבות המצלם

בעקבות פניית ארגון 'חוננו' נעצר ערבי תושב בקעת הירדן, בחשד שגנב לימונים ממשק משפחתי בישוב מחולה.

הגנב מוכר למשטרה עקב תלונות רבות ותועד בעבר גונב סחורה חקלאית ברחבי בקעת הירדן. למרות שהגנב נתפס 'על חם' בעת הגניבה החליטו השוטרים רק לזמנו לחקירה, אליה לא הגיע.

ארגון חוננו פנה לקצין התלונות של מחוז ש"י בדרישה למצות את הדין עם הגנב הסדרתי, וחודשיים לאחר האירוע הוא נעצר ע"י המשטרה.

במכתב דחוף ששיגר עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו למחלקת החקירות ולקצין פניות הציבור, הוא סיפר כי "לפני כחודשיים נכנסו גנבים למטעו של מרשי, קטפו וגנבו כחצי טון לימונים. סייר חקלאי שהייה באזור זיהה את הפריצה וקרא למרשי להגיע למטעו. במקום נלכד אחד הגנבים, כאשר לפני הגעתו נמלטו מספר נשים שהשתתפו בגניבה ולפי התחקור בשטח הינן נשותיו של הגנב שנתפס", נכתב בפניה.

השוטרים שהגיעו למקום שיחררו את הגנב להפתעתם של החקלאי והסייר. "השוטרים גבו תלונה ממרשי בעל המטע וכן עדות מהסייר שתפס את הגנב, אך למרבה התדהמה בחרה המשטרה לשחרר את הגנב בשטח. השוטרים אמרו למרשי שהם נתנו לחשוד זימון לחקירה. 'למרבה הפלא' הגנב לא התנדב להגיע לחקירה עד כה".

מברור שערך החקלאי עלה כי החשוד כלל לא הופיע כדרוש לחקירה מבחינת המשטרה, ובדיקה מול תחנת משטרת בנימין חשפה כי לא נפתח כל תיק בגין אירוע הגניבה. "השוטרים שגבו תלונה ועדות בשטח כלל לא העבירו את התלונה לחקירות", הבהיר עו"ד בלייכר.

במכתבו הוסיף עו"ד בלייכר את הפגיעה המורלית במסמוס החקירות נגד הטרור החקלאי: "גניבות חקלאיות הינן מכת מדינה ואיום אסטרטגי של ממש על מימוש החזון הציוני. מרשי סובל מהתנכלות חוזרת ונשנית של פריצות ונזק למשקו החקלאי רק לאחרונה נתפס גנב אשר פרץ למחסן הכלים שלו יחד עם חשודים אחרים שנמלטו", סיפר במכתב.

בסיום פנייתו, ביקש בלייכר להגביר את פעולות המשטרה וגורמי האכיפה: "יש צורך דחוף באכיפה מוגברת ונחושה כנגד תופעה חמורה זו. אבקש להתלונן על השוטרים אשר העלימו את התלונה ולמעשה מסמסו את חקירת הגניבה. כמו כן אבקש לתקן את המחדל, לעצור את החשוד ולמצות עם החשוד ושותפיו את הדין", כתב לסיכום.

בעל המשק תיאר את המתרחש באזור: "גם לפני שנה גנבו לי ענבים, בשבת בצהריים. תפסנו את הגנב, הגיע צבא, משטרה, כולם. בסוף השוטרים אמרו לגנב 'תבוא ביום שני למשטרה'. הייתי המום, אבל ככה הם עובדים.

''גם הפעם המשטרה לא לקחה אף אחד. הגנב, שאני מכיר אותו - עבר אצלי לפני עשר שנים, הגיע בערב שבת. השומר תפס אותו, אבל השוטר בא, רושם מה קרה בשביל היופי, והולכים הביתה. בתקופה האחרונה היו כאן המון גניבות, פרצו לי לאחרונה לשני מחסנים, חוץ מהגניבה של הלימונים. לא כל הגניבות הוחזרו לי , לא כל הציוד".

כאמור, לאחרונה עדכנה המשטרה כי עצרה את הגנב, והוא עצור במחנה עופר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו