סייבר
סייבר צילום: Istock

כלי תקשורת באיראן מדווחים על מתקפת סייבר שבוצעה נגד בסיס ניטור המים עלאם אל הודא, הנחשב לאחד הגדולים במדינה.

פעילות בסיס ניטור המים נפגעה בצורה קשה, כאשר הצוותים מתקשים לתקן את התקלה המשביתה את הפעילות.

מנהלי בסיס ניטור המים הפנו את החיצים כלפי ישראל, וטענו כי היא עומדת מאחורי מתקפת הסייבר שפגעה בצורה קשה בפעילות המתקן.

בחורסאן רזאווי, מנהל בסיס ניטור המים עלאם אל הודא, אמר לכלי התקשורת במדינה כי "בסיס ניטור המים עבר מתקפת סייבר ביום רביעי וכרגע הוא לא זמין. מתקפת הסייבר לוותה בסיסמאות שהוצגו על ידי קבוצת הפושעים שביצעה את המתקפה".

בכלי התקשורת באיראן הושמעו היום (רביעי) ציטוטים מצד גורמים רשמיים שונים שאישרו כי בשבועיים האחרונים התרחשו מספר מתקפות סייבר על סכרים ומתקנים לניטור מים גדולים באיראן, שגרמו לנזק גדול ואף ניתקו חלק מהמידע על המתרחש בבסיסי ניטור המים ומונעות את ההערכה על כמות המים שנאספה בסכרים ברחבי איראן. גם במקרים של המתקפות האלו הופנתה האצבע המאשימה כלפי ישראל.

יעד נוסף למתקפת סייבר בימים האחרונים היא חברת התעופה האיראנית מאהן אייר, שהיא חברת התעופה הפרטית הגדולה ביותר באיראן וקשורה באופן ישיר למשמרות המהפכה האיראניים. דובר חברת התעופה אישר כי בתחילת השבוע התרחשה מתקפת סייבר נגד החברה, שמנעה מנוסעים להגיע לאתר האינטרנט של החברה על מנת להזמין כרטיסים, והשביתה למעשה את הפעילות המקוונת של החברה.

דובר החברה טען בראיון לכלי התקשורת המקומיים כי "לא נגרם נזק ממשי לפעילות החברה" אולם דיווחים מאיראן טוענים כי הפעילות השוטפת של מאהן אייר נפגעה בימים האחרונים, ככל הנראה כתוצאה ממתקפת הסייבר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו