כתריאל, אחיו של אלי קיי הי"ד שנרצח בפיגוע הירי בתחילת השבוע בעיר העתיקה בירושלים שוחח עם ערוץ 7 וסיפר על דמותו.

"אח שלי אהב את הארץ והיה מחובר בנפשו אליה. הוא ניסה לקרב כל אדם, דתי, חילוני או חרדי ולהראות להם שהנשמה היהודית הטהורה קשורה לארץ שלנו. זה היה טבוע כל כך חזק בו. כשהוא התחיל לעבוד בכותל המערבי זה השפיע עליו מאוד. המקום הזה החזיר אותו לשורשים שלו והדליק לו את הנשמה", אומר כתריאל.

לדבריו, "הוא היה אח מאוד כיפי, אנרגטי. הוא היה יכול מצד אחד לשבת ולנגן על הגג שעות ומצד שני לצאת לשטח, לטייל. הוא גם היה מצחיק מאוד".

לקיי חשוב שכמה שיותר אנשים ישתתפו בשבעה. "אני מבקש מעם ישראל: בואו, שבו איתנו, תיקחו קצת כוחות. אם יש לכם ספקות באמונה, בואו ותשבו איתנו. אנחנו לא במקום של עצב, אלא לשתף את עם ישראל".

הוא רומז שדעתו אינה נוחה מהעובדה שראש הממשלה לא טרח לבוא בעצמו לניחום אבלים. "שוחחתי עם ראש הממשלה. קשה לו, אבל לצערי הוא לא הגיע לכאן פיזית. אני לא אומר לו לא לבוא אבל כן מבקש לומר, 'נפתלי, מצטער, אתה מאחר. אתה יכול לתקן במה שתעשה בעתיד'. חשוב לנו שאלי יהפוך לפלטפורמה לדעות של אנשים".

"צריך לציין את ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו שהיה פה וסיפר על האובדן של אחיו וחיזק אותנו וחברי כנסת נוספים".

המשפחה, שחוותה טלטלה קשה בעצם קבלת הבשורה יוזמת פרוייקט לזכרו של אלי. "פרוייקט אלי מטרתו שכשיש פיגוע או אסון תהיה מערכת חוץ מזק"א שתקפיץ עובד סוציאלי ורב שיפגשו את המשפחה, יהיו איתם וילוו אותם בכל השאלות שעולות מאירוע טראגי כזה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו