די להרס
די להרס צילום: חזקי ברוך

מאות שוטרים ופקחי המנהל האזרחי פשטו הבוקר (רביעי) על גבעות גאולת ציון ורמת מגרון בבנימין והחלו בהריסת בתיהן של ארבע משפחות שמתגוררות במקום ונבנו מחדש מאז ההרס בשבוע שעבר.

המשפחות טענו כי הוצאו בכוח מבתיהן בתוך דקות ספורות ומבלי שניתנה להן כל התראה או זמן להתארגן. תושבים שתיעדו את ההרס הורחקו אף הם מהמקום.

תושב רמת מגרון, אלישע ירד, סיפר לערוץ 7: "בפעם השנייה בתוך שבוע הגיעו אלינו לגבעה מאות שוטרים מלווים בכלי הרס ושופלים, רצו אחוזי טירוף לבית שלנו, לא נתנו לנו שתי דקות להתארגן והוציאו אותנו באלימות. בתוך חמש דקות כל החפצים, הבגדים, הלול של הבת שלנו התגלגל בחוץ והשופל הרס את הבית. הם הגיעו עם רעל ורצון להיכנס בציבור הגבעות עד הסוף''.

ירד תוקף את ממשלת בנט: ''הממשלה מובילה התנכלות חזקה להתיישבות, הולכים להיכנס בעוד הרבה גבעות נוספות, נראה שזו רק ההתחלה והולכים לנקות את כל נקודות ההתיישבות החדשות ולהשאיר את השטח לערבים שיקימו בסיס למדינה פלסטינית".

צילום: חזקי ברוך

לסיוע למשפחות לחצו כאן

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הגיב לפינוי ואמר, "המראות הקשים של גירוש יהודים מביתם חוזרים, כי ממשלת בנט עבאס הורסים את בתי משפחות המתיישבים שבאים ליישב את הארץ ולהגן עליה מפני פורעים ובאותו זמן יושבים ודנים על הסדרת חשמל בחוק למבנים בלתי חוקיים בנגב".

"הדרום נכבש בבנייה מסיבית ללא היתרי בניה, או תוכניות וכל דאגתה של הממשלה היא להיטפל למשפחות יהודיות", הוסיף בן גביר. "כך נראית מדיניות של ממשלת האחים המוסלמים והשר לביטחון פנים השמלאני, מכשירים בפזורה בתים לא חוקיים ומגרשים בגאולת ציון", סיכם חבר הכנסת.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב "ממשלה עם מצפן מקולקל. לבדוואים מרחיבים את הבנייה הבלתי חוקית והממשלה מכשירה ומחוקקת עבורם את חוק החשמל, ואת ההתיישבות היהודית הורסים ומפנים. אוי לבושה".

לסיוע למשפחות לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו