מיקי לוי מקבל את פטיש יושב ראש הכנסת מיריב לוין
מיקי לוי מקבל את פטיש יושב ראש הכנסת מיריב לוין צילום: קובי גדעון / לע"מ

מרכז האופוזיציה חבר הכנסת יריב לוין, שהתלונן ליו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי על תשובה מזלזלת של אחד השרים שמנע שקיפות של מעשיו לחברי הכנסת, קיבל ממנו הודעה כי אינו מתערב בתשובות שרים כפי שאינו מתערב בשאילתות שמגישים ח"כים, כך חושף כתב ערוץ הכנסת וגלי צה"ל יניר קוזין.

לוין שלח שאילתא זהה למספר שרים וכתב, "מאז כינון הממשלה מרבים שרי הממשלה לנסוע לחו"ל ללא צורך אמיתי" - והעלה בפני השרים את השאלות: אילו נסיעות עשו לחו"ל מאז נכנסו לתפקידים, מה היתה העלות שלהן כולל הוצאות העובדים הנלויים ואילו פגישות מקצועיות התקיימו במסגרת הנסיעה.

חלק מהשרים ענו באדיבות ובפירוט, אחרים התעלמו לגמרי משאלותיו של לוין, אבל השר לתכנון אסטרטגי אלי אבידר השיב בתשובה שזילזלה בלוין כחבר כנסת. הוא ענה שטס פעם אחת לאיחוד האמירויות עם יועץ ושלח את מרכז האופוזיציה להגיש כמו כל אזרח בקשה למשרד ראש הממשלה לפי חוק חופש המידע כדי לקבל את הנתון.

יש לציין כי נסיעות שרי הממשלה אמורות להיות נתונות לפיקוח פרלמנטרי של הכנסת ועל כן עשה לוין את הצעד המתבקש ופנה ליו"ר הכנסת מיקי לוי וביקש את התערבותו מול מה שהוא מגדיר "המשך ישיר שלרמיסת הכנסת על ידי הממשלה באופן שאין לו תקדים".

"נוצר מצב שבשל החוק נורווגי שרי הממשלה כלל אינם מגיעים לכנסת ושרים נמנעים מלהשיב להצעות חוק בענייני משרדם ללא כל סיבה או צורך אמיתי", מציין לוין.

"חבר כנסת זכאי ואף חייב כחלק מתפקידו לפקח על עבודת הממשלה", כתב לוין ללוי וביקש ממנו להורות לשר אבידר לענות על השאלה. נזכיר כי לוין עצמו כיהן כיו"ר הכנסת בשנים האחרונות ומכיר היטב את סמכויותיו של מי שמחזיק בתפקיד.

אלא שח"כ לוי קיבל את מכתבו של לוין והמשיך את הזלזול באופוזיציה. "הנני סבור כי כמו שאין זה ראוי להתערב לגופה של השאילתה שמגיש חבר הכנסת, יש גם לקבל את תשובתו של השר כפי שהעביר כמענה לשאילתא שהופנתה אליו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו