מאור צמח
מאור צמח צילום: באדיבות המצולם

מאז הקמת הממשלה בשיתוף התנועה האיסלאמית, חזרו והבהירו ראש הממשלה נפתלי בנט ושרת אפנים איילת שקד שניהול ביטחון המדינה לא יהיה נגוע בשיקולים קואליציוניים.

אמירה זו תעמוד למבחן בימים הקרובים, בשאלה כיצד והאם ממשלת ישראל תגיב לפיגוע הרצחני בעיר העתיקה בירושלים בו נרצח אלי קיי הי"ד.

סל התגובות העומד לרשות מקבלי ההחלטות הוא נרחב ומחויב המציאות. יצירת הרתעה ברחוב הירושלמי קריטית למניעת הידרדרות נוספת במצב הביטחוני.

לתושבי מזרח ירושלים יש מה להפסיד במציאות ביטחונית מעורערת, ולכן תגובה נחרצת תשדר לרחוב ולארגוני הטרור שירושלים היא קו אדום. כאן המקום להזכיר לבנט ולשר לביטחון פנים את הצעדים המידיים שיש לבצע:

ראשית, את בית המחבל יש להרוס. לבני משפחתו מדרגה ראשונה יש לשלול את תעודת התושב (מניעת זכויות בביטוח הלאומי וכו').

יש לעצור את ראשי המסיתים בירושלים, האימאמים המסיתים בשכונות ומנהיגי הדת התומכים בטרור כדוגמת השייח עכרמה סברי, המופתי לשעבר וראש ההקדשים האסלאמים בירושלים, התומך בהתנגדות ובטרור.

את רשתות התקשורת הפרו-חמאסיות הפועלות בירושלים כדוגמת כיכר העיר, קסטל ניוז וכו' יש לסגור לאלתר בצו. אותן רשתות מפעילות שידורים ישרים מנקודות הפיגועים, מפיצות תוכן הסתה נרחב ברשתות החברתיות, ואף מארגנות אירועים כדוגמת תהלוכה התמיכה במחבל הרוצח בשועפט.

תגובה נחרצת לטרור בירושלים תעביר מסר לארגוני הטרור שממשלת ישראל הנוכחית לא תתחשב בשיקולים קואליציוניים במלחמה בטרור ובשמירה על ביטחון אזרחי ישראל.

מאור צמח הוא יו''ר ארגון 'לך ירושלים'

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו