גנץ ושר החוץ המרוקאי
גנץ ושר החוץ המרוקאי צילום: אריאל חרמוני

שר הביטחון בני גנץ נפגש עם שר החוץ המרוקאי נאסר בוריטה ועם רמטכ"ל מרוקו ("המפקח הכללי על הכוחות המזוינים") בלקיר אל פארוק.

במהלך הפגישה עם שר החוץ, שוחחו השניים על אתגרי הביטחון במזרח התיכון ובצפון אפריקה, ובאופן ספציפי על האתגרים שחוות המדינות מול הטרור הפונדמנטליסטי.

גנץ ובוריטה בירכו על ההזדמנות להעמיק את היחסים בין ישראל ומרוקו מאז הסכמי אברהם וכעת ביתר שאת, לאחר חתימת הסכם שיתוף הפעולה הביטחוני בין המדינות.

לפני הפגישה, סייר שר הביטחון בחטיבת הצנחנים הראשונה של צבא מרוקו ונועד עם בכירי מערכת הביטחון המרוקאית, בהובלת שר ההגנה, שר החוץ והרמטכ"ל, במסגרת ארוחת צהריים חגיגית שנערכה לכבוד המשלחת, לאחר חתימת הסכם שיתוף הפעולה הביטחוני.

מוקדם יותר היום חתם גנץ על הסכם שיתוף פעולה ביטחוני (mou) עם שר ההגנה המרוקאי עבד אל-לטיף לודיי.

נמסר כי ההסכם מספק מסגרת עבודה ליחסי הביטחון בין שתי המדינות, ויאפשר את תחילת שיתוף הפעולה הביטחוני הרשמי ביניהן. בין השאר, יכלול ההסכם את הסדרת שיתוף הפעולה המודיעיני, ויאפשר קשרים בין התעשיות, רכש ביטחוני וקיום אימונים משותפים.

במעמד החתימה ביקש שר הביטחון להודות למלך מוחמד החמישי ולשר ההגנה, על פעולתם לחיזוק והרחבת היחסים בין המדינות.

שר הביטחון גם הדגיש בפגישתו עם שר ההגנה, את חשיבות האצת שיתוף הפעולה, ליציבות האזור ולשגשוגו והביע תקווה שהוא יהיה פתיח להרחבה נוספת של הסכמי הנורמליזציה.

מוקדם יותר הבוקר, ערך שר הביטחון טקס במאוזוליאום של המלך מוחמד החמישי, ביחד עם ח״כ יעקב מרגי וח״כ רות וסרמן לנדא, וחברי המשלחת הישראלית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו