בנט עם כהנא ושטרן
בנט עם כהנא ושטרן צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

עולות תדיר טענות כי ימינה הונתה את הבוחרים שלה. כמעט תמיד, כשאני שואל, מתברר כי הטוען לא בחר ימינה. תשתדלו לא לדבר בשמם של אחרים. בוחרי ימינה מרוצים.

ובאשר לגוף הביקורת כנגד ימינה. נכון. ממשלה לא מושלמת, אבל ממשלה. נתניהו לא הצליח להעמיד אחת. נקודה. מדינה שתקועה ללא תקציב היא מדינה לא מתפקדת ואני מעדיף תפקוד על קיפאון.

נתניהו הימני חתום על פירוק הימין. אילולא היה קוצץ את כנפיו של כל אדם מוכשר בסביבתו ואילולי היה מטפח סביבו אסופת עוני אמן, היה נשאר המנהיג הגדול שהיה. אבל הוא בחר לשים רגליים לכל שותף אפשרי לדרך. בחר להביט בפוליטיקה דרך החור הקטנטן של כוח אישי ובנה ממש בשתי הידיים קבוצה עצומה של שותפים לדרך שפשוט לא יכולה לעבוד איתו.

נתניהו הונה את הציבור הדתי לאומי פעם אחר פעם. ברוב צמתי ההכרעה, הוא בחר באופן שגוי עם קריצה לשמאל במקום להכריע בהתנהלות ימנית. (הסכם וואי, הקפאות בניה, שותפות עם קדימה, גנץ, התנתקות, פסקת ההתגברות ועוד).

בחרתי בבנט כי הוא לא פסל אף אחד מראש. כן, גם לא את נתניהו. ההיפך. בחרתי בו כי לדעתי, אם הציבור הדתי לאומי שואף להוביל את המדינה יום אחד, חובה עליו להיות מחובר לכלל הציבוריות הישראלית ולצאת מהמגזריות שלו.

בחרתי בו כי בין לדבר ימין ולקבל מנתניהו שמאל פעם אחר פעם, אני מעדיף לדבר ימין ולקבל מרכז. בחרתי בו כי ככל שהעוול שנעשה לנתניהו עצום ברמה האישית, אי אפשר שמדינה שלמה תעצור ותחכה. בחרתי בו כי אני ימני שרוצה ימין אבל לא רוצה לעמוד בסוף המסע, כל כולי ימני אבל בלי חצי מעם ישראל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו