כלא גלבוע
כלא גלבוע צילום: Flash90

ארגון חותם ופורום בוחרים במשפחה פנו הערב (ד') לרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי, למפכ"ל המשטרה רב ניצב קובי שבתאי וליועמ"ש ד"ר אביחי מנדלבליט בדרישה לפתוח בחקירה דחופה בעקבות עדותו של מפקד כלא גלבוע גונדר משנה פרדי בן דוד בדבר סירסור בחיילות בכלא.

"היום התפרסמה עדותו של גונדר משנה פרדי בן שטרית בפני ועדת הבדיקה הממשלתית ובה הוא העיד על כך ש'סרסרו בחיילות חובה של הארגון ששרתו בכלא, על מנת לספק חיילות חובה למחבלים לצרכים מיניים'", פתחו הארגונים את מכתבם.

הארגונים דרשו לפתוח בחקירה פלילית בעניין: "קראנו את הדברים מספר פעמים כדי לוודא שאכן עדות על אחת העברות החמורות ביותר של הדחה וסרסרות לזנות התבצע בחיילות, ועד עתה לא שמענו שנפתחה חקירה בעניין. אנו דורשים את מה שהיה צריך לקרוא כבר מזמן לפתוח באופן מיידי בחקירה פלילית. להשעות את כל מי שחשוד כקשור לפשע מתועב זה".

בנוסף דרשו הארגונים לעצור את שירות חיילות החובה בשב"ס עד לברור הסוגייה: "לא יעלה על הדעת שבנות אשר באו לתרום לביטחון המדינה ינוצלו בצורה כל כך מחפירה על ידי המערכת. אנו בושים ונכלמים שפשע כזה יכול להתרחש, ואחרי שהוא קרה החיים שבים למסלולם. יש להפסיק באופן מיידי את שרות החיילות בשרות בתי הסוהר, עד לבירור מלא של העניין", כתבו לסיום.

על המכתב חתמן יחדיו מיכאל פואה יו"ר תנועת בוחרים במשפחה ועמיטל בראלי מנכ"ל ארגון חותם.

מפקד כלא גלבוע מעיד בפני הוועדה
צילום: דוברות

כאמור, מפקד כלא גלבוע פרדי בן שטרית העיד היום (רביעי) בפני ועדת הבדיקה הממשלתית למחדל בריחת המחבלים מכלא גלבוע.

במסגרת עדותו גילה בן שטרית כי "חיילות חובה ששירתו בארגון סורסרו" על ידי הסוהרים בכלא, כדי לספק את צרכיהם המיניים של המחבלים הכלואים.

''אירוע הסרסרות זה היה אירוע מכונן", הדגיש בן שטרית שלא שימש כמפקד הכלא בעת ביצוע המעשים הללו.

שרת התחבורה מרב מיכאלי הגיבה: ''הודאת מפקד כלא גלבוע על סרסרות בחיילות בכלא כבר ב-2018 מזעזעת. כבר בזמן אמת דרשנו לחקור את הטענות אבל עכשיו, בוועדה שהקים השר בר-לב לבדיקת התנהלות הכלא אני בטוחה שיתגלו כל הליקויים והזוועות שהתרחשו בכלא בשנים האחרונות ונוביל לתיקון, תחקור וענישה של מי שעשו את המעשים המחרידים האלה''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו