אריה דרעי
אריה דרעי צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ברק סרי, יועצו לשעבר של אריה דרעי, סיפר הבוקר (חמישי) כי יו"ר ש"ס לא מתכוון ללכת להסדר עם פרקליטות המדינה שיכלול הטלת קלון שיחייב אותו לפרוש מהפוליטיקה.

בראיון לרדיו קול ברמה אמר סרי: "לפני שנה וחצי הגיעו כל מיני תדרוכים על אריה דרעי שאם היו יודעים כיצד תסתיים החקירה היא לא הייתה נפתחת. דרעי לא יסכים לשום עסקה שבמסגרתה יוטל עליו קלון''.

"מנדלבליט עשה לו עינוי דין מטורף", טען סרי. "בניגוד לחשודים אחרים דרעי לא תקף ושיתף פעולה תמיד".

גם עיתונאי ''ישראל היום'' יהודה שלזינגר התייחס לעסקת הטיעון המסתמנת בתיקו של אריה דרעי, ואמר לרדיו 103FM: "אחרי שיצאו בקולי קולות על שוחד וזה ירד לאיזושהי רשלנות, איך יש להם את החוצפה לבקש קלון? על עבירות שהן כלום ושוב דבר?".

בעיתון החרדי "משפחה" דווח כי דרעי קיבל החלטה ברורה: אם יגיע לצומת שבו ייאלץ לבחור בין משפט לקלון, הבחירה תהיה בניהול הליך משפטי. ''במסגרת ההליך המשפטי שינוהל - דרעי מתכוון לשבור שתיקה של שש שנים. הקמפיין של נתניהו יחוויר לעומת קמפיין 'עינוי הדין' שמתכנן דרעי''.

לפני כשבועיים נמתחה ביקורת חריפה על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מצד פרשן חדשות 12 עמית סגל בעקבות הסחבת בתיק אריה דרעי.

בטורו בעיתון ידיעות אחרונות כתב סגל: "שש שנים כמעט חלפו, כהונת מנדלבליט מסתיימת בקרוב, והכרעה בתיק דרעי אין. מהסעיפים החמורים נותרו שתי עבירות מס, שהתגלו ללא קשר לחקירה המקורית.

''שש שנים צולה מנדלבליט את דרעי על הגריל, צלייה איטית ומייסרת. גם ביחס למערכת המשפט ואפילו ביחס לקצב של היועמ"ש עצמו מדובר בעינוי מחפיר שהדעת לא סובלת. משפט נתניהו, גם הוא לא מופת ליעילות הליכים, מתנהל כבר שנה וחצי, אך נגד דרעי אין אפילו כתב אישום. עכשיו דורשת הפרקליטות מדרעי שיוטל עליו קלון כתנאי לעסקת טיעון, שמשמעותו המעשית סיום הקריירה הפוליטית שלו. יו"ר ש"ס הנחה את פרקליטיו להודיע שאין על מה לדבר''.

לדברי סגל, כמו ב'הזקן והים', מנדלבליט מתעקש להביא את שלל הדיג ליבשה בכל מחיר, למרות שמהלווייתן השמן נותר רק שלד גרום של סרדין. "...עם דרעי הוא עדיין מתעקש. הטיעון הוא שמדובר במי שכבר הורשע בעבירות חמורות. אבל מנגד, נראה שאיש אינו משקלל את העובדה שדרעי נענש כבר כמעט שש שנים על חטא שכלל לא ברור אם ביצע.

''חלילה מלחשוד בכשרים, אבל מנדלבליט בוודאי אינו סובל מהעובדה שמפלגה ימנית ושמרנית כמו ש"ס לא מעיזה לצאת נגדו בשום נושא, לבטח לא בהקשר של תיקי נתניהו, כי מי רוצה להסתבך עם התובע הכללי שגורל מנהיגך בידיו? ביבי צריך אריה חזק, אמרו הכרזות, למנדלבליט היה נוח מאוד שיש אריה חלש''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו