פעוטון
פעוטון צילום: ISTOCK

בית המשפט גזר על הסייעת לילך אמסלם, שהורשעה בהתעללות ב-4 פעוטות בגן "גילבי" בעפולה, מאסר בפועל של שלושה חודשים שירוצו בעבודות שירות, מאסר על תנאי ופיצוי כספי.

אמסלם הייתה עד לפני כשנתיים וחצי סייעת בגן שבו טופלו פעוטות בני שנתיים-שלוש. ביולי 2019 הגישו אימהות תלונה למשטרה אחרי שראו אותה במצלמות מכה את הילדים.

אמסלם תועדה במצלמות הגן כשהיא מכה בראש הפעוטות, צובטת כמה מהם, מושכת להם בשיער ומושכת אותם מהיד. הסייעת הודתה בעובדות כתב האישום והורשעה בתקיפת ארבעה פעוטות.

הורי הפעוטות שהותקפו על ידי אמסלם זעמו על גזר הדין. "אף אחד לא יכול להבין מה עבר עלינו מהרגע שהבנו מה שהיא עשתה. היא ריסקה לי את הילד", אמרה עדיה מנשקו, אמא לפעוט בגן. "ידעתי שלא יהיה עונש חמור, אבל שלושה חודשים של עבודות שירות? לזה לא ציפיתי. אני פשוט מאוכזבת ממערכת המשפט שזה המסר שהיא מעבירה הלאה, על מי שפוגעת בילדים".

יוסי חברה, מנהל מטה המאבק נגד התעללות בגיל הרך, תקף את גזר הדין ואמר לאתר וואלה: "קשה להגדיר את פסיקת בית המשפט כעונש, הסייעת הורשעה בתקיפות מזעזעות. לא הגיוני שבימים שמדברים על החמרת ענישה כלפי כל מי שפוגע בחסרי ישע, היום מי שהורשעה בתקיפה של פעוטות מקבלת שלושה חודשי עבודות שירות. זה מזעזע וזה חייב להשתנות. בושה למערכת המשפט והפרקליטות בצפון".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו