גנץ ושר החוץ המרוקאי
גנץ ושר החוץ המרוקאי צילום: אריאל חרמוני

שר הביטחון בני גנץ המבקר במרוקו פרסם הבוקר (ה') מאמר בעיתון L’Observateur du Maroc היוצא לאור במרוקאית.

במאמר המופיע על שער העיתון כותב גנץ: "יום אחד, אשב בסלון עם נכדיי, ואספר להם על הביקור ההיסטורי שבו ייסדנו את היחסים הביטחוניים בין המדינות. היחסים בין מרוקו לישראל, מבוססים על כבוד הדדי, שהעמיק בשנים האחרונות והגיע לשיא עם הוצאתם לאור בהסכמי אברהם.

''כרמטכ"ל, נלחמתי בעשרות מבצעים, אבל מעולם לא שכחתי שהקרב החשוב ביותר הוא למען שלום ויציבות. זה יכול לקרות רק אם ישראל תהיה חזקה, אך גם תחזק את יחסיה עם בעלות בריתה. ישראל תעבוד עם ידידנו המרוקאים, בתמיכת ארה"ב, בכדי לחזק את יחסיה עם שאר מדינות האזור ובהן ירדן, מצרים, המדינות החברות בהסכמי אברהם וכן עם שכנינו הפלסטינים''.

עוד כתב גנץ: ''אחרי שנים של שיתוף פעולה בלתי פורמלי במניעת טרור, לקחנו צעד קדימה את היחסים, הפכנו אותם לרשמיים וחתמנו הסכם הגנה בין מרוקו לישראל שיאפשר לנו שיתוף מידע מודיעיני, קיום הכשרות משותפות. השותפות הזו קריטית מול האתגרים האזוריים והאיום על שלום העולם מפני הטרור הפונדמנטליסטי, וההסכם יתן לשתי המדינות כלים להגן על שני העמים.

''כידוע, ישראל מודאגת במיוחד מהתוקפנות האיראנית ושאיפתה להגיע לגרעין צבאי. זוהי חובה על העולם לנקוט בפעולות נגד איראן, שהיא לא רק אתגר לישראל, אלא קודם כל סכנה לעולם כולו ולאזור. וגם זה מסר שיש להעביר בימים אלו'', כתב שר הביטחון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו