מצלמה
מצלמה צילום: ISTOCK

מפקד בית הספר לנהיגה בבה"ד 6, סגן אלוף דן שרוני, צילם בחשאי חיילות וקצינות ששרתו לצידו. שרוני נעצר לפני כשלושה שבועות ומעצרו הוארך מעת לעת.

ליאת, אמא של אחת הבנות בפרשה, סיפרה על התחושות הקשות שלה ושל בתה. "הוא שם מטען בחדר ובתוך המטען הייתה מצלמה נסתרת", תיארה ליאת ברדיו 103FM. "במשך שבועיים או שלושה הוא ראה מה שמתרחש בתוך החדר. אחת מהבנות גילתה את המטען הזה, פתחה אותו. הוא העלה בה חשד כל הזמן.

"הוא היה כמו אבא שלהם, הם דיברו איתו על הכל, הוא היה ממש קשוב אל הבנות", המשיכה וסיפרה, "הבת שלי עדיין בצבא, יכול להיות שהיא תפרוש מהצבא. היא בטראומה, היא לא אוכלת ולא שותה, היא ירדה שישה קילו בשבועיים. התחושות הן קשות, אין אמון בצה"ל ובצבא".

סא"ל שרוני חשוד שבמשך כחמש שנים, ובמספר בסיסים שונים, תיעד בסתר חיילות ומשרתות קבע באמצעות מצלמות נסתרות והעביר את החומרים למכשיר הטלפון הנייד שלו. הוא אסף תמונות אינטימיות של חיילות ששירתו תחת פיקודו. חקירת מצ"ח נפתחה בעקבות תלונות רבות נגדו.

אחת מנפגעותיו לכאורה פירסמה פוסט באינסטגרם שבו חשפה את סיפורה האישי. "דן שרוני. זכרו את השם הזה. דן הוא המפקד שלי שמלווה אותי לאורך כל הדרך הצבאית שלי. ואכיר גם לכם - סא"ל דן שרוני, 39, מודיעין, אבא לשלושה ילדים, סוטה מין, מטריד מינית סדרתי ובעיקר אפס. סא"ל דן שרוני בחר לצלם מעל 30 בנות בסתר במשך חמש שנים. אני אחת מהן", כתבה.

החיילת, שהייתה הרל"שית של סא"ל שרוני, הוסיפה: "דן היה עבורי יותר מאבא, הוא תמיד ידע להגיד את הדברים הנכונים בזמן הנכון, ידע איך להיות מפקד, חבר והיה הכי אמיתי וכן איתי. בדיעבד התגלה שהכול היה שקר. אני לא מסוגלת לשתוק, במיוחד כשמדובר בבן אדם בכיר במערכת כזו משמעותית.

"לפני חודש דן בחר להכניס אותי לבידוד בבסיס בחדר שלו, למה בחדר שלו? אם אתם הייתם שואלים אותי אז הייתי אומרת כי הוא כמו אבא שלי וכי הוא דואג לי. תשאלו אותי היום - אגיד לכם בדיוק למה. כשנכנסתי לחדר של דן נתקלתי במספר מטענים מחוברים לשקעים וקיבלתי הוראה מפורשת ממנו לא להוציא אף אחד מהמטענים האלו, בדיעבד התגלה שהכול היה מרושת מצלמות - מצלמה מול המיטה, מצלמה במקלחת, מצלמה בשירותים ועוד כל מיני מקומות שרק סוטי מין יכולים לחשוב עליהם. המצלמה שידרה אותי 24/7 מתלבשת, מתקלחת, מתנגבת, ישנה - ישר לטלפון של הסגן אלוף שלי, שתוך כדי מנהל איתי שיחות האם נעים לי להתקלח במקלחת שלו".

את הפוסט היא חתמה במילים: "בטחתי בדן ושמתי את השירות הצבאי שלי בידיו והוא בתמורה החריב לי אותו, אז תודה לך סא"ל דן שרוני על טראומה שתלווה אותי שנים רבות כשישאלו אותי 'איך היה השירות הצבאי שלי'".