מרכז הבית היהודי
מרכז הבית היהודי צילום: חזקי ברוך

הודעתו של בצלאל סמוטריץ' על פתיחת המפקד למפלגת ''הציונות הדתית'' עוררה כעס במפלגה האחות, הבית היהודי, שבבחירות האחרונות לא התמודדה לכנסת ותמיכה במפלגת ימינה של בנט ושקד.

גורמים בכירים בבית היהודי מאשימים בשיחה עם ערוץ 7: "סמוטריץ' והאיחוד הלאומי ניכסו לעצמם את השם 'הציונות הדתית' כאשר הם לא מייצגים את רוב הציונות הדתית. סמוטריץ' ממשיך ומנסה להרוס את הציונות הדתית מבפנים.

''המפקד שנפתח אתמול הוא בעצם מפקד למפלגת האיחוד הלאומי תחת השם 'ציונות דתית'. עוצמה יהודית עושים מפקד לעצמם, נועם עושים מפקד לעצמם, הבית היהודי לא בתוך הסיפור אז בעצם האיחוד הלאומי עושים מפקד תוך שהם מנכסים את השם 'ציונות דתית' לעצמם''.

הבכירים בבית היהודי מזכירים שבבחירות האחרונות סמוטריץ' דרש שכל מי שמתמודד איתו חייב לעשות זאת דרך האיחוד הלאומי, "למרות הרצון של הבית היהודי לרוץ ביחד, סמוטריץ' אמר 'או שכולכם איחוד לאומי או שאני רץ לבד'. סמוטריץ' רוצה שהאיחוד הלאומי ישתלט על כל הציונות הדתית וזה לא יקרה.

''הבית היהודי יכול היה להיות בכנסת ואם היינו יודעים על התוכנית של סמוטריץ' למחוק את הבית היהודי היינו פועלים אחרת''.

האם לבית היהודי יש סיכוי לחזור לכנסת הבאה? הגורמים משיבים כי ''גם לאיתמר בן גביר הרבה שנים לא הייתה נציגות בכנסת ועדיין היו אנשים שהצביעו לו והוא מקבל מחיאות כפיים מעל כל במה ובסוף עוצמה יהודית הצליחה להיכנס לכנסת ולחזק את המפלגה''.

בבית היהודי לא מסתירים את הביקורת שלהם על מפלגת ימינה שהחליטה להקים ממשלה עם השמאל ורע''מ, "כשאנחנו תמכנו תמיכה מבחוץ בימינה חשבנו שהם יהיו חלק מתוך המחנה הלאומי. אנחנו לא שותפים לממשלה הזאת ואין לנו שום חברי כנסת שהצביעו להקמת הממשלה הזאת. עכשיו הדברים השתבשו מאוד והוקמה ממשלה עם השמאל ורע"מ אבל הבית היהודי לא חלק מהממשלה הזאת ולא חלק מימינה".

"הבית היהודי ימשיך לפעול ברשויות המקומיות ובכנסת הבאה יהיו לו נציגים", הגורמים משוכנעים. "מי שעכשיו מתפקד למפקד של סמוטריץ' בעצם מתפקד לאיחוד הלאומי. מי שחבר בבית יהודי ומתפקד לסמוטריץ', נותן פרס לסמוטריץ' בלחסל את הבית היהודי''.

תגובת מפלגת הציונות הדתית: ''שבענו פילוגים. הגיע זמן אחדות. כולם מוזמנים להצטרף למפקד הפתוח ולבנות מחדש את הציונות הדתית ואת מחנה הימין האידיאולוגי האמוני. לא נתקוף ולא נגרר למלחמות. כולם מוזמנים באהבה גדולה לקחת אחריות ולפעול למען עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל''.