אלי קיי
אלי קיי צילום: יונה קפלן, השומר החדש

אלפי בני ובנות נוער יצאו בחג החנוכה לפרויקט התנדבות ענק לזכרו של אלי קיי הי"ד שנרצח בתחילת השבוע (ראשון) בפיגוע הירי בירושלים.

בארגון "השומר החדש" מוציאים לפועל כבר שנה שנייה ברציפות את פרויקט "מאירים ת'ארץ" בשותפות רחבה עם מועצות, תנועות וארגוני נוער ועם קבוצות נוער מרחבי הארץ להתנדבות חקלאית בנגב.

אלי קיי התנדב קבוע בארגון "השומר החדש". לאור הפיגוע הקשה והאבידה של בוגר הארגון, הוחלט להקדיש את האירוע לזכרו.

המתנדבים יצאו לפעילות ערכית בשטח במשך יומיים בדרום: רביבים, רתמים, שדה בוקר ומסלול. לאירוע הודפסו אלפי חולצות בדמותו של אלי ובמסגרתו ייערך טקס זיכרון ומעגלי לימוד לזכרו.

יואל זילברמן, מנכ"ל ומייסד השומר החדש: "השבוע עמדנו המומים מול הבשורה על הפיגוע הקשה בו נרצח בוגר שלנו, אלי קיי. במסע חייו אלי אהב את המדינה ועשה ככל שביכולתו כדי לתת איפה שרק צריך. בימים אלו, אנחנו בפתחו של חג החנוכה, החג שמסמל יותר מכל את ניצחון האור על החושך. כעת, זו ההזדמנות שלנו להפיץ את האור של אלי ברחבי הארץ, להמשיך את העשייה שהוא פעל למענה בכל עת".

"היה לנו ברור שאת אירוע ההתנדבות השנתי שלנו בחנוכה אנחנו מקדישים לזכרו", הוסיף. "יהיה מרגש לראות משפחות שיגיעו מכל הארץ להשתתף באירועים השונים ולהנציח את פועלו. זה המעט שנוכל לעשות כדי להמשיך את דרכו".

משפחת קיי בירכה על היוזמה והתרגשה מרעיון ההנצחה.