הדיון בבית הרב קנייבסקי
הדיון בבית הרב קנייבסקי צילום: שוקי לרר

שומרים על בריאות הילדים: מנהיג הציבור החרדי-ליטאי הרב חיים קנייבסקי פסק היום (חמישי) הורים לילדים בגילאי 5 ומעלה צריכים לחסן את ילדיהם מפני נגיף הקורונה.

ההוראה יצאה לאחר דיון של הרב עם ראש צוות המומחים של ׳מגן ישראל׳ ומנהל מערך החדשנות ומכון המחקר של ׳כללית׳ פרופ' רן בליצר, פרוייקטור הקורונה פרופ' סלמאן זרקא, ורופאו האישי של הרב קנייבסקי ד"ר משולם הרט.

הרופאים הבכירים ביקשו לשמוע את דעת הרב בנוגע לחיסוני ילדים, לקבל את ברכתו למבצע החיסונים בגילאים 5 עד 11 ולדון בדרך הנכונה לעודד התחסנות תלמידים ותלמידות במוסדות החינוך בציבור החרדי.

פרופ' זרקא הציג לפני הרב קנייבסקי את אישורי ה-FDA ומשרד הבריאות, ואת חוות הדעת של גדולי הרופאים וכן את הנתונים על יעילות ובטיחות החיסונים גם לבני 5 ומעלה.

בהמשך דבריו הוסיף פרופ' זרקא כי קיימת מגמת עליה בתחלואת הקורונה, וכי הנתונים מצביעים על כך שהתחלואה כעת היא בעיקר בקרב ילדים שלא יכלו להתחסן עד כה.

פרופ' בליצר הרחיב את היריעה והציג נתונים לאחר התחסנות בקרב מיליוני ילדים בארצות הברית, וממחקרים עדכניים שנערכים בארץ וברחבי העולם על חיסוני הילדים, וסיכם כי התועלות והיתרונות הבריאותיים לילדים שיחוסנו נגד נגיף הקורונה עולים בעשרות מונים על הסיכונים ותופעות הלוואי מהחיסון.

גם ד"ר משולם הרט הסביר את חשיבות חיסון הילדים ואת הבעיות הרפואיות והסיבוכים שהתגלו בקרב ילדים שחלו בקורונה.

הרב קנייבסקי האזין לדבריהם של הרופאים ולאחר ששאל, חקר והתעניין בנוגע לאיזון בין בטיחות ויעילות החיסון וסיכוני המחלה, אמר כי צריך לחסן את הילדים מגיל 5 ומעלה. הרב בירך את המתחסנים הצעירים בבריאות איתנה ואת עובדי מערכת הבריאות בברכת הצלחה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו