ישראל פרוש
ישראל פרוש Photo by Aharon Krohn/Flash90

במסגרת הניסיון לצנן את מצוקת הדיור במגזר החרדי פרסם משרד השיכון מכרז ל-4000 יח"ד בעיר אלעד.

מכרז זה מצטרף לשיווק מכרז בחודש האחרון לבניית 460 יחידות דיור בשטח המע"ר במרכז העיר לצד מגרש תעסוקה ומסחר.

בהודעת משרד השיכון נאמר כי "בנוסף ליחידות הדיור, התכנית כוללת גם שטחים רבים עבור מוסדות ציבור ושטחים ציבורים פתוחים לשימוש התושבים וכן תשתיות הדרושות לעיר אלעד בגין הגידול המשמעותי ביחידות דיור; בכלל זה מחלף חדש בצומת מגדל אפק המחבר בין הכבישים 444 ו-471, מסופי תחבורה ציבורית, תחנת משנה לחשמל, תוספת בית עלמין ומתקני איגום וויסות למי נגר.

"כמו כן, התכנית מציעה שטחי תעסוקה רבים לעיר הסובלת ממחסור בנושא זה, הממוקמים ממערב לעיר הקיימת באזור נגיש ובסמיכות לדרכים ראשיות ותחנת הרכבת. למתחם התעסוקה פוטנציאל רב לחיזוק איתנותה הכלכלית של העיר אשר תתרום לרווחת תושביה".

במקביל אישרה מליאת העירייה לפני כשבועיים את ההקצאות לעשרות ישיבות. ראש העיר הצהיר כי שאיפתו היא לאכלס בעיר לא פחות מ-10 אלף תלמידי ישיבות במטרה להקים עוגן רוחני ותורני לעיר הישיבות אלעד.

"בשורת הדיור של אלפי יחידות הדיור, היא בסייעתא דשמיא פרי עבודה של כשמונה שנים. פעלנו כל העת להרחיב את העיר, ולמרות שניצבנו מול אתגרים לא מועטים, אנחנו שמחים עכשיו להגיע לשלב זה, כאשר אנחנו מכוונים להשיג עוד פתרונות דיור לעוד אלפי משפחות", אמר ראש העיר ישראל פרוש.