מיסים
מיסים FREEPIK

נהוג לומר על מס הכנסה, כי הוא "השותף השקט שלנו". אין דבר יותר מעצבן מלראות את תלוש השכר בסוף החודש, במידה ואתם מועסקים כשכירים, כאשר נתח נכבד מהמשכורת "ננגס" לכם, לטובת מס הכנסה. ובמידה ואתם עצמאיים, התשלום למס ההכנסה עשוי להיות אף גדול מהרווח שלכם. איך אפשר לנצח במלחמה הזאת ? יש שיאמרו, כי מדובר אודות מלחמה אבודה מראש.

האומנם? לא בטוח. אנו שמחים להיות אנשי הבשורה שלכם היום. יש כל מיני קונסטלציות, שמאפשרות לכם לקבל פטור ממס הכנסה. הצלחנו לשמח אתכם קצת? אנו שמחים לשמוע. תשלומי מס הכנסה מהווים את אחד ממקורות ההכנסה המרכזיים של קופת המדינה. מס ההכנסה מאפשר למדינת ישראל לגבות סכומי עתק בצורה דיפרנציאלית, בעוד מי ששכרו החודשי נמוך, אינו חב במס הכנסה, "העשירים" נושאים בתשלומים ניכרים למדי.

אך, כאמור לעיל, ישנם כל מיני מצבים שמאפשרים לכם לקבל פטור ממס הכנסה, ונדון בהם בהרחבה בהמשך המאמר. אתם בוודאי מודעים לעובדה, שלא קל לקבל כיום את הפטור ממס ההכנסה. עסקינן בביורוקרטיה סבוכה, שמי שלא בקי בה, עשוי "ליפול בין הכיסאות". על מנת לזרז את ההליך, ולא לעשות יותר מדי טעויות, כדאי שתסתייעו בשירותיו הנאמנים של עורך דין פטור ממס הכנסה.

מי ברי המזל, אשר יכולים לקבל פטור ממס הכנסה?

על השאלה הנוקבת – מי ברי המזל, אשר יכולים לקבל פטור ממס הכנסה?", נגיב לאלתר. קודם כל, נשוב ונדגיש את חשיבות הייצוג של עורך דין פטור ממס הכנסה. אף במידה ואתם מומחים ומוכשרים בהמון תחומים, יש מצבים בחיים, שחייבים ללכת צעד אחורה, ולתת למומחים לנהל את המאבק, הבהחלט צודק שלכם.

פטור ממס הכנסה ניתן רק לאחר שעלה בידיכם לשכנע גם את מס הכנסה וגם את המוסד לביטוח לאומי שאתם זכאים לו. מדובר על שני גופים שיעשו הכול, על מנת להתיש אתכם, סוג של "שיטת מצליח". אתם מוותרים, מתקפלים, והם מרוויחים. לכן אם חייבים להילחם על מה שמגיע לכם. את המלחמה הזו, כדאי שתעשו באופן מושכל, מתוך תבונה, באמצעות מישהו שייצג אתכם נאמנה, מישהו שיודע את חוקי מס הכנסה על בורים. תנסו, ובסוף עוד בטח תודו לנו. ועתה, נשוב לעניינו. אז מי יכול לקבל פטור ממס הכנסה?

בעוד שפקודת מס הכנסה קובעת המון סוגים של פטורים ממס הכנסה, האזרח הפשוט לא תמיד מצליח להבין אם הוא זכאי לפטור ממס הכנסה, אם לאו. בשל כך, ריכזנו עבורכם ברשימה זאת, את הכללים לקבלת פטור ממס. אם תזהו את עצמכם בתוכה, התחילו מיד בתהליך של קבלת הפטור ממס הכנסה. ואלו הם המאושרים בחלקם –

פטור ממס ניתן למי שיש לו נכות רפואית גבוהה (90% ומעלה, בין מבעיה רפואית אחת ובין מהצטברות של מספר בעיות רפואיות נפרדות). הבעיה הרפואית חייבת להיות למשך זמן ממושך, ועדיף למשך שנה ואילך. זה בכלל לא משנה, אם מדובר בבעיה רפואית חדשה או ישנה, בנכות מולדת, במחלה או בתאונה שאירעה מתישהו על ציר הזמן. מה שחשוב, זה שהליקוי הרפואי עדיין קיימת בגוף. חשוב לדעת, כי מותר להמשיך ולעבוד בזמן הפטור ממס וגם לגיל אין שום משמעות כל עוד לאדם יש הכנסות מהן מנוכה מס הכנסה.

האם היוצאים לגמלאות יכולים לקבל פטור ממס הכנסה?

על השאלה המהותית –"האם היוצאים לגמלאות יכולים לקבל פטור ממס הכנסה"?, נשמח להשיב בחיוב – כן !

מס הכנסה מנוכה גם מקרן פנסיה, כספי פיצויים (מעבר לתקרת הפטור) קופת הגמל, כספי הפנסיה החודשית, היוון של כספי הקצבה, וכיוצא בזאת.

לכן, מי שזכאי לקבל פטור ממס הכנסה, יכול בהחלט לנצל את הפטור ממס, כדי לפטור את עצמו גם מתשלום מיסים על גמלאות כספי פנסיה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו