רביטל ויטלזון יעקבס
רביטל ויטלזון יעקבסצילום: יוני קמפינסקי

הסטנדאפיסטית הדתייה רביטל ויטלזון יעקבס כתבה היום (חמישי) על בקשתה ממי שהזמינה את בתה לשירות בייביסיטר שרק היא תסיע אותה לביתה, ומשכה תגובות רבות.

בפוסט שפרסמה והפך ויראלי תוך דקות, היא כתבה כך: "היי את, שהזמנת את הבת שלי לבייביסיטר, יש לי בקשה ממך. זו בקשה שקיבלתי לפני 14 שנה מאמא של הבייביסיטר הראשונה שלקחתי".

"בבקשה תחזירי את, את הבת שלי הביתה", כתבה. "כן, אני יודעת שכל מה שבא לך זה להיכנס כבר למיטה ואולי את גם לא אוהבת לנהוג בלילה, ואני גם יודעת מעל לכל ספק שהאיש שלך הוא בן אדם נהדר. ובכל זאת, תחזירי אותה את. בשבילי, טוב? סורי, פשוט אין מקום לטעויות".

לצד למעלה מאלף לייקים שקיבל הפוסט בתוך דקות, היו מי שראו בדבריה כהאשמת כל הגברים באשר הם כ"אנסים בפוטנציה".

"כל אבא בישראל הוא אנס בפוטנציה? חבל שזה המסר", הגיבה לויטלזון יעקבס אחת המגיבות. מגיב אחר הוסיף: "אבא הוא אנס בפוטנציה? אם אין מקום לטעויות, תחזירי אותה בעצמך".

אפרת וקסלר כתבה: "אין מקום לטעויות, מאד נכון. גם אין מקום לחברה שמתייחסת לגברים כאנסים ופוגעים פוטנציאלים ומייצרת שסע ואי אמון בין המינים. כמה עצוב שלעת הזו הגענו. האם כך היינו רוצים שיתייחסו לבנים שלנו כשיגדלו לנערים ובוגרים?"

"בא לי לכתוב משהו שנון, אבל אין לי", כתב רן חורי. "בעולם מתוקן הקריאה המזעזעת הזו הייתה מצדיקה החרמה מוחלטת של האמן. כאן זה יעבור בשקט. איכס אחד גדול".

"לא אנסתי אף אחד ואף אחת מעולם, אין לי כוונה כזו או רצון כזו", הוא הוסיף. "למיטב ידיעתי, רוב מוחלט של הגברים כאלה. זו קריאה מזעזעת, מעליבה, אמוציונלית לגמרי, נטולת התחשבות, שבשם הגנה אמורפית – מוכנה לבטל את היושרה של כל הגברים בעולם".