בני גנץ ורמטכ"ל צבא מרוקו
בני גנץ ורמטכ"ל צבא מרוקו צילום: אריאל חרמוני

שר הביטחון בני גנץ ימריא הערב (חמישי) בחזרה מהביקור ההיסטורי במרוקו במסגרתו נחתם הסכם לשיתוף פעולה ביטחוני

במסגרת הביקור, נפגש גנץ עם שר ההגנה עבד אל-לטיף לודיי, שר החוץ נאסר בוריטה, הרמטכ"ל בלח'יר אל פארוק, ראש המוסד יאסין מנצורי וכן ראשי מערכת הביטחון. לגנץ התלווה ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון זהר פלטי, ח"כ יעקב מרגי יו"ר אגודת הידידות ישראל-מרוקו בכנסת, וח"כ רות וסרמן לנדא, יו"ר השדולה לקידום יוזמות אברהם בכנסת.

גנץ חתם על הסכם לשיתוף פעולה ביטחוני עם שר ההגנה, הסכם שיאפשר שיתופי פעולה מודיעינים, תרגילים וכן רכש ביטחוני.

גנץ אמר בסיום הביקור, "סיימנו ביקור חשוב לביטחון ישראל, וגם ליחסי החוץ שלה, עם ידידה אמתית שיש לה ולעם היהודי היסטוריה משמעותי. ההסכם שחתמתי עליו, יאפשר את המשך פיתוח היחסים, גם בהיבט המודיעיני, גם בשיתופי הפעולה הצבאיים, וגם בהיבט התעשייתי. אני מבקש להודות למלך מרוקו מוחמד השישי שנתן את חסותו לביקור ולכלל הצמרת הביטחונית והמדינית שעימה נפגשתי".

גורם ביטחוני אמר מוקדם יותר כי בקרוב יהיו משלחות צבאיות משותפות למרוקו וישראל. לדבריו, להסכם לשיתוף פעולה ביטחוני, שנחתם במהלך ביקור המשלחת הישראלית בראשותו של שר הביטחון בני גנץ, חשיבות אסטרטגית, משום שישראל ומרוקו הן בעלות ברית של ארצות הברית.

הגורם הוסיף כי הוא משוכנע שעסקאות ביטחוניות ייחתמו בין שתי המדינות, אף שהשר גנץ לא חתם על שום עסקה בביקורו. לדבריו, ישראל יכולה לסייע רבות למרוקו בהגנה על גבולותיה ובמאבק בטרור, בהתגוננות מפני טילים ובתחום כלי הטיס הלא מאוישים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו