עיניים
עיניים iStock

לראשונה בהיסטוריה: עין תותבת שהודפסה במדפסת תלת מימד תושתל בפניו של אדם.

סטיב ורזה, תושב האקני במזרח לונדון, יעבור הערב (חמישי) ניתוח במהלכו יהפוך לאדם הראשון בעולם שבפניו תושתל העין התותבת המודפסת.

על פי ממציאי העין המודפסת והרופאים שישתילו אותה בפניו של ורזה, "העין התותבת המודפסת נראית מציאותית וטבעית יותר מאשר עין תותבת אקרילית מסורתית".

הרופאים גם סיפרו כי היכולת להדפיס עין תותבת בתלת מימד תקצר את הזמן אותו לוקח לרופאים להתאים למטופלים את העין התותבת, משישה שבועות עד לשלושה שבועות בלבד.

לפני השתלת עין תותבת מודפסת, צריכים המטופלים לעבור טיפול של שעתיים במהלכן מעצבים הרופאים מחדש את ארובת העין שלהם, לפני שהנתונים נשלחים למדפסת תלת מימד בגרמניה, שם מודפסת העין התותבת שעתיים וחצי בלבד לפני שהיא נשלחת לבריטניה, שם היא מושתלת בפניו של המטופל.

"הייתי צריך עין תותבת מאז שהייתי בן 20. תמיד הרגשתי מודע לכך. כשאני עוזב את הבית, לעתים קרובות אני מעיף מבט שני במראה ולא אהבתי את מה שראיתי. העין החדשה הזו נראית פנטסטית, ובהיותה מבוססת על טכנולוגיית הדפסה דיגיטלית תלת מימדית, היא רק הולכת להיות טובה יותר ויותר", אמר ורזה בן ה-40 זמן קצר לפני הניתוח ההיסטורי.

מי שישתיל את העין המודפסת בפניו של ורזה הוא פרופסור מנדיפ סאגו מבית החולים "מורפילדס" בלונדון, שאמר כי "אנו מקווים שהניסוי הקליני הקרוב יספק לנו ראיות משמעותיות לגבי הערך של הטכנולוגיה החדשה הזו, ויראה לנו איזה הבדל היא עושה עבור המטופלים. ברור שיש לכך פוטנציאל לצמצם רשימות המתנה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו