נבחרת ישראל חוגגת ניצחון קשה
נבחרת ישראל חוגגת ניצחון קשה צילום: FIBA.BASKETBALL

פעמיים הפסידה נבחרת פולין לנבחרת ישראל בכדורסל במוקדמות אליפות אירופה. הערב (חמישי) שוב הפסידה פולין לישראל, הפעם במסגרת מוקדמות גביע העולם.

היה זה במשחק הראשון של מוקדמות גביע העולם, במה שהיה גם משחקו הראשון של מאמן הנבחרת החדש, גיא גודס שמונה במקומו של עודד קטש.

פתיחת המשחק בישרה רעות עבור הנבחרת הישראלית המארחת, כאשר במשך למעלה מ-6 דקות לא הצליחה הנבחרת הישראלית לקלוע יותר מ-2 נקודות, ולאחר מלחמה עיקשת הצליחו אלה לרדת אחרי 10 דקות של משחק עם פיגור בן 9 נקודות בלבד, עם 21:12.

ברבע השני התעוררו שחקני ישראל ובתוך פחות מדקה הצליחו לצמק את ההפרש. ריצת 6:25 של ישראל ברבע השני כולו הפך את התוצאה ולהפסקת המחצית ירדה ישראל כשהיא מובילה עם 27:31.

היתרון הכחול-לבן הלך ותפח וכבר הגיע לדו-ספרתי בסיום הרבע השלישי.

ברבע האחרון והמכריע החלו הפולנים לקלוע מחוץ לקשת השלוש והצליחו להיצמד חזרה וכמעט גם להפוך שוב ולחזור להוביל, אך למזלה של ישראל לרשותה עמדו שחקנים ותיקים ומנוסים כמו גל מקל, גיא פניני וג'ייק כהן שביחד הצליחו לשמור על היתרון הישראלי ובסיום, 61:69 לישראל במשחק הראשון של מוקדמות גביע העולם בכדורסל, ניצחון שכולו אופי וניסיון.

ישראל משיג מקדמה חשובה במאבק על העפלה לשלב הבא, רגע לפני שהם יוצאים למשחק החוץ באסטוניה, כאשר שלוש הנבחרות שיסיימו ראשונות בתום ששת המחזורים יעפילו לשלב הבא.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו