אריה דרעי
אריה דרעי צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90

הטינה כלפי ממשלת בנט ובמיוחד כלפי רע״מ קירבה בשבועות האחרונים בין הרשימה המשותפת לבין הימין, לפחות במטרה המשותפת של הפלת הממשלה.

ח״כ אוסאמה סעדי, גיסו של ח״כ אחמד טיבי, התפטר השבוע מוועדת האתיקה וסייע בכך לליכוד לסכל את הקמתה.

הפרשן הפוליטי עמית סגל דיווח בטורו ב״ידיעות אחרונות״ כי המשותפת איננה מעוניינת בקיום ממשלת בנט, אבל גם לא בחזרתו של נתניהו. זו הסיבה שאיימן עושה מקדם את החוק שיאסור על נאשם להרכיב ממשלה.

לפי סגל, המתווך בין הרשימה לבין האופוזיציה הוא אריה דרעי. ״לאחרונה העלה רעיון שנועד להרגיע את מצפונם: אי־אמון קונסטרוקטיבי שיהפוך מיד את יו"ר ש"ס לראש הממשלה, עם תאריך מוסכם וקרוב לבחירות.

״בממשלה כזו נתניהו לא יוכל לכהן כשר, בשל האישומים נגדו, ואילו הימין ילך לקלפי מתוך הממשלה, לא מהאופוזיציה. דרעי ראש ממשלה בקולות ביבי וטיבי. אפשר לקרוא לזה ׳ממשלת השינוי 2׳״, כך סגל.

עימות בצמרת רע"מ

עמית סגל סיפר על קשיים בתפקוד סיעת רע״מ בכנסת: ״העימותים על חוק החשמל, שהסתיימו בפשרה זמנית, חידדו את חילוקי הדעות בין עבאס – שיהיה האחרון לכבות את האור בקואליציה – לבין מי שמרגישים שם הרבה פחות בנוח.

״בעוד מנהיג רע"מ פוגש מלכים וזוכה לתשומת לב עולמית, יו"ר ועדת הפנים, ווליד טאהא, מתמודד עם הביקורת מבית. זו ממשלה גזענית, לא שווה כלום, אמר לאחרונה בשיחות עם מקורבים. יש פה גם שיקולים אישיים, כמובן: המלחמה שהוביל על החוק העניקה לו תמיכה בקרב קהלים שרע"מ לא חלמה עליהם – דרוזים משרתים בצבא, ערבים חילונים״.

לפי סגל, ״בקואליציה תוהים האם במורד הדרך טאהא לא יעדיף לפרק את הקואליציה ולהתמודד על ראשות התנועה, עם ההבטחה להחזיר עטרה ליושנה במקום לתחזק לציונים קואליציות״.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו