הרב שטיינמן זצ"ל
הרב שטיינמן זצ"ל Photo by Yaakov Naumi/Flash90

אלמונים חיללו את קברו של המנהיג הליטאי המיתולוגי הרב אהרן יהודה לייב שטיינמן זצ"ל כשריססו אותו באמצעות ספריי שחור.

עובדי אגף התברואה של עיריית בני ברק, יחד עם מנהל האגף נתי נחום, עמלים לנקות את המצבה ולהסיר את כתובות הגרפיטי.

ח"כ ינון אזולאי מש"ס קורא למשטרה לעצור את האחראים לחילול הקבר. "לב כל יהודי מזדעזע לראות את חילול ציונו של מרן הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל. מחובתנו למחות כנגד אינשי דלא מעלי שהעזו לפגוע בכבודו. אני פונה למשטרת ישראל לעשות הכל לעצור את האחראים למעשה הנפשע ולמצות את הדין למען יראו ויראו", אמר אזולאי.

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו אמר ''אני מגנה בכל תוקף את חילול קברו של גדול הדור הרב שטיינמן זצ״ל ומצפה מהמשטרה שתמצה את הדין עם האחראים למעשה נתעב זה''.

הרב שטיינמן אופיין לאורך שנות הנהגתו בגישתו המתונה ביחסו לשלטונות בישראל. יחסו המתון יחסית של הרב שטיינמן עורר מחלוקת בתוככי הציבור הליטאי ולימים אף הוביל לפיצול המחנה כשמאות משפחות הכתירו למנהיגם את הרב שמואל אוירבאך זצ"ל שהיווה מבחינתם המשך ישיר להנהגתו של הרב יוסף שלום אלישיב שהנהיג את הציבור הליטאי עד פטירתו.

לפני ארבע שנים הוא הלך לעולמו בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק כשהוא בן 104. לאחר פטירתו נטמן הרב בבית העלמין בפאתי העיר בני ברק.

על המצבה בקבר הרב שטיינמן נכתב נוסח פשוט כפי שביקש בצוואתו, ללא תארים וללא שבחים. על המצבה נכתב: "פ"נ ר' אהרון יהודה לייב זללה"ה ב"ר נח צבי זלה"ה שטינמן נלב"ע כ"ד כסלו תשע"ח תנצב"ה". עוד נכתב על המצבה כי "הנוסח הינו על פי צוואתו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו