חיסון לקורונה
חיסון לקורונה צילום: Photo by Flash90

הווראינט שהתגלה במדינות דרום אפריקה זוהה בישראל. מדובר על אדם ששב ממלוואי ונמצא מאומת לווריאנט B.1.1529.

במשרד הבריאות אומרים כי קיים חשד לעוד שני מקרים של שבים מחו"ל שעשויים להיות מאומתים לווריאנט. "ממתינים לתוצאות הריצוף שלהם והם נשלחו לבידוד".

בשלושת המקרים מדובר באנשים מחוסנים שפרטי ההתחסנות שלהם נמצאים כרגע בתהליך אימות. החקירה האפידמיולוגית נמצאת בעיצומה לאיתור מגעים נוספים.

ראש הממשלה נפתלי בנט יקיים היום (ו׳) בשעה 11:00 דיון נוסף בעניין זן הקורונה החדש ביחד עם שר הבריאות וגורמי המקצוע בדרגים השונים. במהלך הלילה עודכן רה"מ באיתור חולה מאומת שהתגלה כנשא של הזן החדש. בנט הורה לקדם רכש של ערכות בדיקת PCR שמותאמות לזיהוי מוגבר של הוריאנט החדש.

לנוכח התפשטות הזן החדש במדינות דרום אפריקה, ראש הממשלה קיבל אמש את המלצת משרד הבריאות ועל כן המדינות הבאות הוגדרו בשלב זה כאדומות: דרום אפריקה, לסוטו, בוטסואנה, זימבבואה, מוזמביק, נמיביה ואסוואטיני. זרים ממדינות אלו לא יוכלו להיכנס לישראל.

בנוסף, כל השבים לישראל ממדינות אלו, לרבות מחוסנים בחיסון שלישי, יופנו לבידוד במלוניות קורונה למשך שבעה ימים, וישוחררו לאחר ביצוע 2 בדיקות PCR שתוצאתן שלילית. נוסעים שיסרבו להיבדק יחויבו בבידוד של 14 ימים במלונית קורונה.

מלשכת בנט נמסר כי "ראש הממשלה יקיים הערכות מצב באופן שוטף, ביחד עם שר הבריאות וגורמי המקצוע במשרדו, במטרה לעקוב באופן הדוק אחר התפרצות הזן החדש ולמנוע את התפשטותו בישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו