כלא גלבוע
כלא גלבוע צילום: Flash90

צה"ל יבקש הסברים משב"ס בנוגע לפרשת הסרסור בחיילות בשב"ס, כך עולה מתשובת לשכת הרמטכ"ל לפניית ארגון חותם ופורום בוחרים במשפחה, אשר פנו לרמטכ"ל, למפכ"ל וליועמ"ש בדרישה כי תיפתח חקירה בנושא.

במכתב התגובה שנשלח מלשכת הרמטכ"ל נכתב: "אם המקרה המתואר בפנייתך ובתקשורת קרה מדובר במקרה קשה מביש ומחפיר. צה"ל מגייס את חיילי שב"ס ומעביר אותם לאחריות שב"ס, לצה"ל אין אחריות וסמכות בכל מה שקורה בין כותלי הכלא", הוסיפו מלשכת הרמטכ"ל, ולסיום ציינו כי "צה"ל יבקש הסברים וע"פ הנחיית שר הביטחון נפעל".

לאחר התשובה אמרו בחותם: "המציאות ההזויה והבלתי נתפסת אליה התדרדרנו בה חיילות צה"ל ניתנות למחבלים לצורך סיפוק מיני, מעידה על כשל ערכי בשב"ס, אך לא רק, זו תולדה של כשל תרבותי של מתירנות שבו מין הופך להיות כצורך עובר לסוחר, עד שלצערנו זה מדרדר למקומות כאלו".

יו"ר בוחרים במשפחה מיכאל פואה הוסיף "לנוכח המעשים החמורים מדובר בתגובה אנמית. אנו מצפים שצה"ל שיודע לקרקע את חיל האוויר ולהשבית אימונים כשיש תקלה חמורות. יקח אחריות וידרוש להוציא את החיילות מבתי הסוהר עד לברור ממצה והסקת מסקנות".

בארגונים חותם ובוחרים במשפחה דרשו לעצור את שירות חיילות החובה בשב"ס עד לברור הסוגייה "לא יעלה על הדעת שבנות אשר באו לתרום לביטחון המדינה ינוצלו בצורה כל כך מחפירה על ידי המערכת. אנו בושים ונכלמים שפשע כזה יכול להתרחש, ואחרי שהוא קרה החיים שבים למסלולם. יש להפסיק באופן מיידי את שרות החיילות בשרות בתי הסוהר, עד לבירור מלא של העניין".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו