עו"ד ציון אמיר
עו"ד ציון אמירצילום: קובי ריכטר/TPS

משפט נתניהו: ביום עדותו השלישי של ניר חפץ, עד המדינה בתיק 4000, הוא תיאר את ההיענות החריגה של אתר 'וואלה' לדרישותיו של יו"ר האופוזיציה וראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו.

עורך הדין ציון אמיר, מומחה במשפט פלילי, אמר לרדיו 103FM: "התיק הולך ונסדק, והתזה הבסיסית הולכת ומתרסקת, ומזה אי אפשר להתעלם. אני חושב שהיד הייתה צריכה לרעוד הרבה יותר לפני שמביאים תיק כזה לבית משפט".

בהמשך אמר ציון אמיר: "אני קורא לצוות שמנהל את המשפט, לפרקליטות לעשות הערכת מצב מחודשת. אני אומר את זה לטובתם".

העיתונאי בן כספית סובר אחרת. בשיחה עם ניסים משעל הוא אמר: "הכל יוצא עכשיו לאור. תיק 4000 שאין בו ראיית זהב הוא תיק קשה, סבוך, מורכב, השופטים הולכים לשמוע לפחות שנתיים או להרכיב פאזל עם אלפי חלקים. בכל עדות יהיו חוזקות וחולשות".

בהמשך הוסיף: "אחת האמירות החשובות שלו, היא שהנושא של שליטה בתקשורת של נתניהו הוא הרבה יותר מכסף. עדות ניר חפץ, כאחד האנשים הכי קרובים לנתניהו ומשפחתו, תרמה מאוד למה שהוא אמור לספק, למודעות הנפשית. חפץ סיפק את הסחורה ובגדול. מצד שני, היו לו גם חולשות. כל מי שאומר שהוא קורס - לא מבין כלום במשפטים".

על סוגיית הגרעין האיראני אמר כספית: "אנחנו נמצאים בתוצאה בלתי נסבלת - אנו לבד לגמרי ומי שקיבל את ההחלטות לא הקשיב לאזהרות המפורשות, שאסור לדחוף את טראמפ ליציאה מהסכם הגרעין בלי אלטרנטיבה. אנו מוצאים את עצמנו מול שוקת שבורה לגמרי. אני מפנה אצבע מאשימה כלפי התוצאה. צריך לבדוק את כל תהליך קבלת ההחלטות. בנט מנסה ללכת עם ולהרגיש בלי".