עלון עולם קטן
עלון עולם קטן צילום: חננאל גמליאל

בעקבות "חופש מידע" שהגישו ארגון "שוברות שוויון", פרסמה משטרת ישראל נתונים אודות פתיחת תיקי תקיפה בין בני זוג ואת היחס בנושא בין גברים לנשים.

בנתונים הרשמיים שפרסמה המשטרה חלה טעות קשה, וכך יצא ששיעור תלונות שנפתחו בתחום אלימות במשפחה כלפי גברים גדול פי 11 מאלו שנפתחו כלפי נשים.

עוד לפני שהתבררה הטעות ירד גליון "עולם קטן" לדפוס, כשהוא נושא בתוכו כתבה מרכזית בעלת כותרת אדומה עם המילים "פי 11 תיקי תקיפת גברים באלימות משפחתית מתיקי אלימות נגד נשים".

לאחר שהתבררה הטעות, מערכת עולם קטן התנצלה. "השבוע תמצאו בעולם קטן ידיעה על דו"ח רשמי של משטרת ישראל שמספר על שיעור תלונות שנפתחו בתחום אלימות במשפחה כלפי גברים הגדול פי 11 מאלו שנפתחו כלפי נשים", נמסר.

"הנתון הזה שסיפקה המשטרה התברר כשגוי. המשטרה תיקנה את הדו"ח וכעת מדווחת שהנתון הפוך. מספר התיקים שנפתחו לגברים גדול פי 11 מתיקי הנשים", נאמר. "הידיעה התפרסמה במסגרת מגמה כללית של עולם קטן להגביר את המודעות על תופעת האלימות נגד גברים שלצערנו מודחקת ומושתקת.
חשוב לציין שלפני פרסום הדברים הקפדנו להעביר את הנתונים למשטרה אך לא קיבלנו ממנה כל הסתייגות. כמו כן לא ברור כיצד העובדה שהידיעה שהתפרסמה במשך שבוע במספר כלי תקשורת לא גרמה למשטרה לעלות מוקדם יותר על טעותה".

"אנחנו מצרים מאוד על כך שנתונים כל כך רגישים שאינם נכונים התפרסמו דרכנו. גם אם האחריות על הנתונים השגויים הם על המשטרה, בפועל יצאה תקלה תחת ידינו. אנחנו מבקשים לחזק את ידי כל העוסקים במיגור האלימות במשפחה ובפרט את ארגון שוברות שיווין שנלחם להעלאת המודעות לאלימות כלפי גברים. יהי רצון שנעשה מלאכתנו בנקיון לרצון שמים", כך מערכת עולם קטן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו