אלון שוסטר
אלון שוסטר צילום: David Cohen/FLASH90

סגן שר הביטחון אלון שוסטר (כחול לבן) אמר היום (שבת) כי פיקוד העורף מחפש אחר 800 ישראלים שקיים חשש כי נחשפו לזן החדש אומיקרון, שלפי החשד מדבק הרבה יותר מזן הדלתא.

באירוע "שבתרבות" שהתקיים במבשרת ציון אמר סגן השר כי פיקוד העורף נדרך במהירות ואנשיו החלו באופן מיידי בחיפושים נרחבים על מנת לקטוע את שרשראות ההדבקה הפוטנציאליות במהירות האפשרית.

"הווריאנט שהתגלה מדאיג, ויתכן שהוא יותר מדבק מהקודם לו. לכן נערכנו אליו במהירות גבוהה", אמר שוסטר

"בכל מקרה, עד שנדע אם החיסון תקף גם לווריאנט הזה - יש צורך להירתמות מצד הציבור לחיסונים. גם לבוסטר, וגם בקרב ילדים", אמר. "הדרך שבה מחוסנים עוברים את המחלה מוכיחה שהוא הכרחי".

הזן החדש מעורר דאגה רבה ברחבי העולם. שורת מדינות כבר הלכו בעקבות ישראל והודיעו על הגבלה או עצירה מוחלטת של הטיסות מדרום יבשת אפריקה.

חברת ביונטק הגרמנית, מפתחת החיסון של פייזר, מסרה אמש כי תודיע תוך שבועיים אם החיסון עמיד בפני הזן החדש. בזכות טכנולוגיית ה-mRNA החדשנית, שעליה מבוסס החיסון, ניתן תוך שישה שבועות לעדכן את החיסון נגד כל וריאנט, אם יהיה צורך בכך.

גם חברת התרופות האמריקנית מודרנה פרסמה הצהרה בנוגע לזן החדש וציינה כי "תקדם במהירות" חיסון ספציפי נגדו. בהצהרה נכתב: "החיסון הזה הוא חלק מאסטרטגיית החברה לקדם חיסונים ספציפיים נגד זנים שמעוררים דאגה משמעותית". לדברי מודרנה, "כבר הוכחנו שיש לנו יכולת לקדם חיסונים חדשים לבדיקות קליניות תוך 60 עד 90 ימים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו