קמלה האריס וגו' ביידן
קמלה האריס וגו' ביידן צילום: רויטרס

שנה לפני בחירות אמצע הקדנציה, הנשיא ביידן וסגניתו קמלה האריס, יחד עם ראשי המפלגה הדמוקרטית, מודאגים מאוד מנתוני התמיכה העגומים להם הם זוכים.

על פי סקר חדש של רשת USA Today יחד עם אוניברסיטת סאפולק, רק 37.8 אחוזים מהנשאלים הביעו תמיכה במדיניות ביידן, בעוד 59 אחוזים טענו כי אינם תומכים במדיניותו. עוד 46 אחוזים טענו כי "ביידן עושה עבודה גרועה מהצפוי", והאכזבה העצומה של אזרחי ארה"ב מתיפקודם של הנשיא וסגניתו מגיע לידי ביטוי בעובדה כי 64 אחוזים טענו כי "אינם רוצים שהנשיא ביידן ירוץ לקדנציה נוספת כנשיא ארה"ב".

אחוז הנשאלים שטענו אינם תומכים במדיניותו של ביידן עולה על אחוזי אי התמיכה בנשיא טראמפ באותה נקודת זמן של הקדנציה שלו. סגנית הנשיא, קמלה האריס, צריכה להיות מודאגת אף יותר מתוצאות הסקר. רק 27.8 אחוזים בלבד אמרו כי הם "תומכים במדיניותה של האריס", בעוד 51.2 אחוזים התנגדו לעבודתה של סגנית הנשיא.

בעוד בחירות אמצע הקדנציה אמורות להיערך בעוד פחות משנה, בתאריך 8 בנובמבר, מצביע הסקר על רוב של 46 אחוזים מול 38 אחוזים בלבד לטובת המפלגה הרפובליקנית. נתוני התמיכה בביידן נמצאים בצניחה הדרגתית בשבועות האחרונים, כאשר בסקר קודם רק 41 אחוזים מהנשאלים הביעו תמיכה במדיניותו של ביידן בעוד 53 אחוזים התנגדו לה, בעוד בסקר הנוכחי הנתונים ירדו עוד יותר ומשקפים את חוסר שביעות הרצון של אזרחי ארה"ב ממדיניותו של הנשיא.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו