בועז ביסמוט
בועז ביסמוט צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

עורך העיתון "ישראל היום" בועז ביסמוט התראיין למשה ויסטוך בעלון השבת "שביעי" והשיב לביקורת מצד תומכי נתניהו כמו שמעון ריקלין ויאיר נתניהו, ולפיה העיתון הפך לכלי התקשורת של נפתלי בנט ואיילת שקד.

ביסמוט לא אוהב את ההאשמות האלה ומבקש להעביר מסר לתומכי ראש הממשלה לשעבר: "ישראל היום הוא לא עיתון פרסונלי אלא העיתון של הימין. אם מישהו מצפה שהעיתון יהיה פרסונלי, שינסה להדיח אותי מתפקידי. כל זמן שאני העורך, זה יהיה עיתון שמרן, של מחנה הימין, מאוד יהודי וגם מכבד מוסדות.

"אני אתן את הכבוד לראש הממשלה גם אם זה בנט או יאיר לפיד. גם אני הייתי מעדיף ממשלה אחרת אבל לא אכנס למשחקים של 'חורבן הבית', 'לגיטימיות' או 'חוקיות'.

"אגב, אני הצבעתי ליכוד וקיבלתי ממשלת ג'ינס עם טלאים ועם רע"מ ביום בהיר. אני מזכיר שכאשר נתניהו נפגש עם רע"מ אחרי הבחירות, ישראל היום התנגד לזה, להבדיל מריקלין שלא התנגד. אז אני שואל את מר ריקלין, מי פה הימין? למעשה, התנגדותנו למהלך של נתניהו עם רע"מ עונה גם לטענות השופר של השמאל וגם לפקפוק הימין בימניות שלנו".

על רקע המשפט המתנהל נגד נתניהו, ביסמוט קובע כי נתניהו הוא מדינאי מבריק שמשלם את מחיר ההצלחה. ביסמוט גם לא מקבל את הדיבורים על ''סיקור אוהד'' שקיבל יו"ר הליכוד.

"נתניהו וסיקור אוהד באותו משפט זו בדיחה של אפרים קישון. באופן כללי מכל התיקים, אני חושב שהיינו יכולים לגמור את הסיפור עם דו''ח ציבורי ולא להכניס את המדינה לסחרור. המשאבים שבהם השתמשו בתיקי נתניהו הם אדירים. אני חושב שבחלק מהתפירה הזו שנקראת תיקי נתניהו היה רצון להדיח ראש ממשלה מצוין''.

לביסמוט יש שבחים על נתניהו אך גם ביקורת על חלקו בהקמת הממשלה הנוכחית. "יש את נתניהו המדינה ויש את נתניהו האיש והפוליטיקאי שצריך לעשות חשבון נפש ולראות איפה הוא טעה. העובדה שהעילוי הזה יושב בכס ראש האופוזיציה מצריכה בדיקה מצידו - מדוע זה קרה ומה פשר ההבדל בין המדינאי לאיש.

"גם למי שמחרים אותו - בנט, שקד, גדעון סער, אלקין וליברמן - יש אחריות, וגם להם אני אומר שלא הכל אישי בחיים. למרות שהן לא כשרות, לפעמים צריך לדעת גם לבלוע צפרדעים לטובת המדינה''.

ביסמוט נשאל האם יש סיכוי להקים ממשלת ימין בזמן שנתניהו עומד בראש הליכוד, והשיב: "אם יהיו בחירות, אני בהחלט רואה את הימין בראשות נתניהו מנצח בגדול. אבל עד אז, אם יצליחו להפיל את הממשלה ותהיה אפשרות להקים במקומה ממשלת ימין, לצערי הרב אני לא רואה את זה קורה כשנתניהו עומד בראש".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו