מפקד מפקדת אלון, תא״ל רלי מרגלית מתייחס הערב (מוצאי שבת) לזן החדש "אומיקרון" שמטריד את העולם.

״אנחנו בפתחו של אירוע משמעותי. לפני מספר ימים זיהינו, אני חושב שבצורה מאוד מהירה, באמצעות עירנות הציבור ומשרד הבריאות, את ההתפרצות של וריאנט חדש.

אנחנו לא באמת יודעים להגיד עדיין מה בדיוק יש בו, אנחנו רק יודעים שיש בו איזושהי הצטברות של כמות גדולה מאוד של מוטציות בתוך וריאנט שהיא חריגה ומלמדת על אפשרות של וריאנט שעלול לפגוע בצורה משמעותית במאמצי מדינת ישראל בהתמודדות עם הקורונה.

כתוצאה מזה התכנסו גם ממשלת ישראל וכמובן משרד הבריאות וכל הגורמים התומכים, ואנחנו בתוך כך כפיקוד העורף וכמפקדת אלון, לנסות ולסייע לעצור את זה מהר ככל האפשר. אנחנו עושים פעולות מאוד משמעותיות, כמובן אל מול תקנות, חוקים והנחיות שאנחנו מקבלים מהדרג המדיני, שהתכלית של זה היא בעצם לעצור כמה שיותר מהר, מוקדם ככל שאפשר, לפני שתהיה לזה התפשטות.

אחד הדברים שמאפיינים כרגע, ואנחנו רואים את זה בדרום אפריקה ובכלל וכן גם העולם הולך בעקבותינו בעניין הזה, זה ההבנה שהוריאנט מתפשט מאוד מאוד מהר. כלומר, רואים שקצב העלייה שלו וההתבססות שלו מאוד מהיר", אמר.

"כרגע נכון לעשות את הפעולות מהר ככל שאפשר. אם נחכה אז יכול להיות שזה יברח לנו. דרך אגב, כבר פה, אנחנו מבינים שיש במדינת ישראל מספר אנשים שהם עם פוטנציאל, עם סיכוי טוב שהם הגיעו לפה עם הוריאנט הזה ולכן אנחנו עושים את כל הפעולות בשביל לקטוע את שרשראות ההדבקה האלה, להכיל כמה שיותר מהר את האירוע הזה, בין אם זה בכל מה שקשור לדיגומים, לריצופים, מלונות, בידוד וכיוצא בזה.

יש מאמץ אדיר של משרד הבריאות ואנחנו כמסייעים ופועלים, פה ברקע אנחנו אל מול המלונית, זו רק דוגמה אחת מבין כמות גדולה מאוד של פעולות שנעשות כרגע בעניין".

באשר לאופן התשאול והתחקור כחלק מהתמודדות עם הזן החדש אמר "המזל הגדול שלנו בעת הזאת היא שכמות המאומתים שיש במדינת ישראל היא כרגע נמוכה. אנחנו נערכנו לתקופת בין הגלים ובאמת יש לנו כוח אדם שהוא כרגע מספק להתמודד גם עם אירוע של התפרצות, אני מאוד מקווה שהוא לא יצא כמובן משליטה אבל אנחנו יכולים כרגע עם כוח האדם שיש לנו. אנחנו עושים פעולות מאוד ממוקדות ומשמעותיות בעניין של תשאול, מגיעים לאחרון האנשים. אנחנו גם לא חוקרים רק את המקרה הראשון, אנחנו חוקרים את המגעים ואפילו את המגעים של המגעים ומרחיבים ומרחיבים את הפעולות ככל שצריך, אנחנו קוראים לזה שוליים רחבים ככל שניתן כדי לבודד את האירוע בצורה הטובה ביותר כך שאנחנו ערוכים, מפקדת אלון ומשרד הבריאות כמובן ערוכים עם הכוחות שיש בשביל להתמודד כרגע עם מצב התחלואה הנוכחי ועם ההתפרצות הזאת".

באשר לאכלוס חולים בזן החדש במלוניות "המלונות שיש לנו גם כאן וגם בירושלים הם מלונות שלא היו ריקים, הם תפקדו לאורך כל הדרך, תמיד יש לנו אנשים שאנחנו נדרשים להכניס אותם למלונות. כמובן שכרגע בגלל התקנות החדשות שיש, שדרך אגב לא כולן התקבלו. בקבינט בערב יתקבלו עוד החלטות וכל הזמן יש גם תהליך של קביעה של התקנות ואנחנו כמובן פועלים אל מולן אבל המלונות האלה. אלה מלונות שהיו פעילים, ימשיכו להיות פעילים ואנחנו נפתח מלונות ככל שנדרש אל מול ההחלטות ואל מול הצורך שיהיה בהתמודדות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו