אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר האוצר אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) שהחליט השבוע על העלאת שכר החיילים יחד עם שר הביטחון בני גנץ, הסביר מדוע השכר יעלה בפברואר הקרוב ולא ב-2023 כפי שהיה מתוכנן.

בראיון לסימה קדמון בידיעות אחרונות הזכיר ליברמן: "אמרתי שאחרי התקציב, כשנראה מה יש לנו בקופה, נחליט בנושא. וברגע שראיתי שאנחנו על קרקע בטוחה – החלטתי ביחד עם שר הביטחון, שחטף את האש ולא נלחץ - לבצע את זה".

ליברמן טוען שלא מדובר בתוספת, אלא בהתייעלות בתוך משרד הביטחון, מתוך התקציב הקיים. כשנשאל האם הקמפיין האגרסיבי של התוכנית "חי בלילה" והביקורת הכללית הקשה לא השפיעה עליו. "הקמפיין לא הזיז לי", אמר ליברמן בבוז.

"שר אוצר שמתרגש מקמפיינים אין לו זכות קיום. ובכלל, חוץ מטניס וכדורגל אני לא רואה טלוויזיה, וכל העיתונאים וחברי האופוזיציה הם מבחינתי פרשנים במסכה. אתה לא יכול לחיות על בסיס תוכנית טלוויזיה", אמר.

שר האוצר אביגדור ליברמן ושר הביטחון בני גנץ סיכמו - דמי הקיום של החיילים יועלו ב-50% החל משנת 2022.

כזכור, השרים סיכמו כי דמי הקיום של חיילי החובה בצה"ל יעלו ב-50% החל מחודש ינואר 2022 (משכורת פברואר), זאת בתיאום עם הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי ועל בסיס עבודות מטה שנעשו בנושא בשבועות האחרונים.

במסגרת ההחלטה, בעלות של כ-900 מיליון ₪ שתמומן הן מתקציב הביטחון והן מתקציב נוסף שיובא על ידי משרד האוצר, יועלו דמי הקיום של כלל הלוחמים לכ-2463 ש"ח ובהמשך לכך, דמי הקיום של לוחמי החוד יועלו בשנה השלישית לכ-3048 ₪, דמי הקיום של תומכי הלחימה יועלו לכ-1793 ש"ח ודמי הקיום של החיילים העורפיים יועלו לכ-1235 ש"ח.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו